SmartWood peatas Imavere keskkonnasertifikaadi

ÄP 27. aprill 2004, 00:00

FSC-sertifikaat on ülemaailmne tunnistus selle kohta, et metsa majandamisel ja puittoodete valmistamisel on järgitud keskkonnanõudeid, kirjutas portaal Roheline Värav.

SmartWood avastas aga Imavere Saeveskis tehtud iga-aastase auditi käigus, et Imavere Saeveski on alates mullu septembrist müünud ja markeerinud oma tooteid FSC-sertifikaadiga, ilma et oleks samal ajal täitnud FSC nõudeid. Nii ei suutnud ettevõte tõestada, et sel ajavahemikul müüdud puittooted oleksid pärinenud sertifitseeritud metsast.

Seetõttu keelas SmartWood Imavere Saeveskil alates aprilli algusesti FSC-tähisega toodete müümise. Keeld kestab seni, kuni saeveski on uuesti sisse seadnud FSC nõudmistele vastava järelevalveketi.

Stora Enso Timber teatas, et olukorra tekitas siseinfo mitteliikumine. Kuna FSC-sertifitseeritud palkide osakaal kogu ettevõtte puiduhankes oli madal, siis otsustas seaveski mullu septembrist ajutiselt mitte kasutada oma FSC-sertifikaati.

Ometigi tarniti ühele Prantsuse kliendile mullu septembrist kuni tänavu märtsini 916 m3 FSC-tähistusega tooteid.

Stora Enso Timberi väitel on juba astutud samme kontrollsüsteemi taastamiseks, et oleks taas võimalik kasutada FSC-sertifikaati. Hinnanguliselt peaks sertifikaadi taastamine aset leidma sel suvel.

Stora Enso Timberi kogutoodang oli 2003. aastal 5,8 mln m3, millest 35 000 m3 oli FSC-sertifikaadiga.

FSC-sertifikaat on järjest olulisem eksportimisel Lääne-Euroopa turule, kus tarbijad tahavad olla kindlad, et nende ostetud puittooted ei pärine keskkonnavaenulikult majandatud metsadest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:23
Otsi:

Ava täpsem otsing