Jukos ei kärbi naftatoodangut jätkates investeeringuid

Romet Kreek 07. juuli 2004, 00:00

Firma finantsdirektor Bruce Misamore ütles, et firmal on enam kui 1,3 mld dollarit raha. Jukos prognoosis, et sel aastal maksab firma makse 6 mld dollarit võrreldes mulluse 5 mld dollariga.

Eile avaldati lootust, et Jukose maksuvõlad võidakse restruktureerida juhul kui firma pöördub valitsuse poole.

?Teoreetiliselt võib see võimalus realiseeruda," ütles Venemaa aserahandusminister Sergei Shatalov. ?Ma ei välistaks seda, kuna situatsioon pole tavaline. Selleks on vaja valitsuse otsust, mis pole lihtne otsus, kuna see rikuks kehtivaid reegleid.?

Eile saatis Vene Alfa Bank klientidele välja hommikuülevaate, kus ta kirjutas, et "ootame uudist Yukose võimalikust pankrotist lähima 48 tunni jooksul."

Eile levitas Venemaa raadiojaam Ehho Moskvõ uudist, et Venemaa maksuamet võib esitada firmale maksunõuded ka 2002. ja 2003. aasta eest.

Eelmisel nädalavahetusel eskaleerus Jukose ja Venemaa konflikt veelgi. Laupäeval otsiti Jukose peakorter põhjalikult läbi. Laupäeval sisenes umbes 50 militsionääri Jukose peakorterisse ning eemaldasid firma juhtivtöötajate, sealhulgas firma juhatuse esimehe asetäitja Juri Beilini arvuti kõvakettad nagu ka dokumendid. Kaheksatunnine läbiotsimine oli seotud maksunõudega.

Firma sai kreeditoridelt hoiatusi, et Jukos võib olla suutmatu teenindama 1 mld dollari osas laenu.

?Kõik faktid viitavad, et firma läheneb pankrotile, see on selge,? ütles Kazmir Partnersi fondijuht Frank Mosier.

Jukos sai esmaspäeval Citigroup ja Societe Generale veetavatelt pankadelt hoiatuse, et Jukose on rikkunud krediiditingimusi ja on maksuvõimetu, mis võib tuua kaasa pankade poolse võimaluse küsida Jukoselt kohe raha tagasi külmutades Jukose eksporditulu. See võib viia ettevõtte pankrotti.

Jukose suurimaks finantseerijaks on firmat kontrolliv pank Group Menatep. Mõned investorid kardavad, et Menatep võib oma laenud ennetähtaegselt tagasi nõuda, mis viiks Jukose pankrotti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing