Villy Paimets • 1. november 2005 kell 22:00

SL Õhtulehe juht läheb Ekspress Gruppi juhtima

Härra Leito, miks Te ametikohta vahetate?

Siin on kaks põhjust, esiteks, SL Õhtulehes olen sel kohal juba täpselt viis aastat töötanud, koos Sõnumilehe perioodiga kaheksa aastat (Enne SL Õhtulehe juhatuse esimeheks saamist oli Priit Leito ASi Sõnumileht peadirektor ? toim.), tekkis huvi uute väljakutsete vastu.

Teiseks, Hans Luik tegi sellise pakkumise ja need tööülesanded, mis ees ootavad, on huvitavad.

Kas võib öelda, et Luik ostis Teid ära?

(Naerab.) Ei, nii vast ei oleks õige öelda.

Mis huvitavad ülesanded Teid siis ootavad?

Oluline asi on Leedu ajakirjade majandustulemuste parandamine, samuti ka Bravocom ja Eesti meediaväljaanded.

Ekspress Grupp vajas rohkem jõude, et uusi projekte käivitada, praegu on investeerimisideid nii meedia kui ka muus vallas päris palju liikvel, mida tuleb analüüsida ja võimalusel käivitada.

Kas tasuta lehtede projektid?

Jah, ka tasuta lehtede projektid, aga ka projektid Lätis ja Leedus samamoodi.

Meediakontserni Ekspress Grupp konsolideeritud käive oli kokku 510 miljonit krooni, möödunud aasta sama perioodiga võrreldes on käive 180 miljoni võrra suurem.

Grupp teenis 9 kuuga 69,7 miljonit krooni tegevuskasumit ja 29 miljonit krooni puhaskasumit.

Grupi suuremad kirjastusettevõtted on kasuminumbrites näidanud head kasvu: SL Õhtulehe 9 kuu tulumaksu-eelne kasum oli 18,4 mln (15,7 mln), Ajakirjade Kirjastus teenis 16,7 miljonit (14,7 mln) krooni, Eesti Ekspressi Kirjastus 11,8 miljonit (9,8 mln) krooni, Eesti Päevaleht +4,2 miljonit krooni (kahjum 1,2 mln).

Ekspress Grupi ettevõtetest teenis suurima tulumaksueelse kasumi trükikoda Printall ? 17,4 mln krooni (eelmise aastaga võrreldes +13,6 mln võrra).

Hetkel kuum