Põrgulik kokkutulek vastlinastuvas 'Kuldrannakeses'

Christel Karits 10. märts 2006, 00:00

Taska Film toob alates tänasest publiku ette uue Eesti mängufilmi "Kuldrannake", mis viib vaataja kaunisse Eestimaa suvesse, kus keset kilusadu ja plahvatusi, mida saadavad ighihaljad muusikalipalad, klaaritakse nõrkemiseni arveid.

Kokkutulekuid on mitmeid ja igaüks meist on neil käinud, olgus see siis klassi-, kursuse-, kooli-, töökaaslaste- või mis iganes kokkutulek.

Filmis "Kuldrannake" kogunevad endised ansamblikaaslased, kel kõigil on nüüdseks juba oma elu ja karjäär.

Nagu ikka sellistel puhkudel, tuntakse ülevoolavat jällenägemisrõõmu, võetakse napsu, heietatakse mälestusi, tehakse nalja, lauldakse laule, kuni lõkkele löövad kired, nii mõnegi südames ärkab taas unustusehõlma vajunud armastus.

Pidu võtab aga hoopis ootamatu pöörde, kui nõukogudeaegse menubändi lõbusale kokkutulekule tänases rikka mehe villas ilmub ootamatult kutsumata külaline - kunagi bändist välja visatud liige.

Maskeerituna turvaseadmete paigaldajaks, on ta kogu maja mineerinud ning asub kätte maksma kunagiste solvangute ja alanduse eest. Kohtupidamine võtab viimsepäevalikud mõõtmed, kui villa kohale kerkivad äikesepilved ja maja ees rannal hakkavad möllama vesipüksid. Toredast vanade aegade meenutamisest ja napsivõtmisest saab järsku heitlus elu ja surma peale.

Lõbusas ja hoogsas loos löövad kaasa Eesti tippnäitlejad Ülle Lichtfeldt, Merle Palmiste, Maria Avdjushko, Marika Korolev, Hendrik Toompere juunior, Sepo Seeman, Veikko Täär, Mait Malmsten ja Taavi Eelmaa.

Filmi lavastas Jüri Sillart.

Stsenarist Hans Luik, toimetaja Tiina Lokk, näitejuht Priit Pedajas. Filmi tootjad on Kristian Taska ja Hans H. Luik.

Ei soovitata alla 12aastastele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing