Vooglaid hakkab Peterburi hotelli ehitama

Gert D. Hankewitz 28. märts 2006, 00:00

Hotell, mis valmib Vooglaiu kinnisvarafirma Manutendi ning SOK koostöös, peaks plaanide kohaselt uksed avama järgmise aasta suvel. "Kindel, kindel. Nii kindel, kui ehituses üldse mingi asi olla saab," kinnitas Vooglaid valmimistähtaega.

16 000 ruutmeetri suurune ja 260toaline hotell ehitatakse Vassili saarele veerandtunnise jalutuskäigu kaugusele Nevski prospektist ja Ermitaažist. Samas kandis tegutseb Manutent juba ka ühe 19. sajandi lõpus valminud kortermaja kallal, kus ehitatakse välja 16 korterit.

See, et kohalikku turgu juba tuntakse, on Vooglaiu sõnul ka trump, miks Manutendi ja SOK vaheline koostöö sujub.

Koos investeerivad firmad hotelli 30 miljonit eurot ehk 468 miljonit krooni, millest väiksem osa - 78 miljonit - tuleb SOK-lt, ülejäänud 390 miljonit Manutendilt ja Hansapangalt. "See on meie põhipank, kes on meid varemgi aidanud," sõnas Vooglaid kinnituseks, et summa kokkusaamiseks võetakse pangalaen. Laenu ja omafinantseeringu suurust ei olnud ta nõus avaldama.

"Peterburi hotelliturul on puudus hea hinna ja kvaliteedi suhtega nelja tärni majutusest," kommenteeris SOK hotelli- ja restoranidivisjoni asepresident Matti Pulkki eilses pressiteates Peterburi mineku põhjusi. Pulkki sõnul tegi Venemaale mineku otsuse lihtsamaks see, et Tallinna Sokos Hotel Viru on ettevõtte esimese välisprojektina väga edukas olnud.

Enne SOKga koostöö alustamist oli hotelli ehitamisest huvitatud ka norralastele kuuluv Reval Hotel Group, kuid viimased lõpuks siiski vedu ei võtnud. "Ei taha sellest eriti rääkida. Ütleme nii, et me ei jõudnud kokkuleppele," sõnas Vooglaid põhjenduseks. Eelmise aasta septembris tõi ta põhjuseks selle, et norralased ei olnud nõus Venemaal äririske võtma.

Tallinna Linnahalli ostu- ja lammutamissooviga tuntuks saanud Manutent on arendanud Tallinna kesklinnas Rotermanni kvartalit, ehitanud sadama lähistele Admirali Maja nimelise äri- ja eluhoone ning praegu on töös Ülemiste järve taha jääv elurajoon. Samuti tegutseb ta Läti ja Ukraina kinnisvaraturul. Peale selle saab Manutendi vahendusel osta kinnisvara Hispaania päikeserannikul.

Märt Vooglaid sai avalikkusele tuntuks 1995. aastal, kui ta asus juhtima kommivabrikut Kalev. Enne seda müüs Vooglaiule kuuluv hulgifirma Oska Kaubanduse AS suhkrut ja Mehukatti mahlakontsentraate.

1998. aasta kevadel loobus Vooglaid Kalevi nõukogu liikme kohast, kuna soovis hakata kalaäriga tegelema. Selleks ajaks oli ta omandanud osaluse Läätsa Kalatööstuses ning tollal Eesti ühes suuremas kalatööstuses ASis Viru Rand. Mõlemad ettevõtted pankrotistusid vähem kui aastaga. Pankrotti läks ka ettevõtetes osalusi omanud investeerimisfirma Herald Holding. Manutendis on Vooglaid olnud üle nelja aasta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing