Egle teenib endale ise taskuraha

Jaana Pikalev 19. mai 2006, 00:00

Tallinna Arte Gümnaasiumi 11. klassi õpilane Egle on pea aasta käinud kooli kõrvalt tööl. Vanematelt ta taskuraha lisaks ei küsi. "Kui vahel küsingi, siis maksan alati tagasi," on Egle oma rahalise iseseisvuse üle uhke. Koolilõuna 80-90 krooni nädalas maksab ta oma teenitud palgast.

Põhiline sissetulek, keskmiselt 2000 krooni kuus laekub tööandja poolt tema pangakontole. Enamasti tasub Egle ostude eest pangakaardiga, sularaha ta kaasas ei kanna. Kõik riideostudki teeb Egle iseseisvalt. "Arvestan sissetulekuga, milliseid riideid võin endale lubada," selgitab Egle. Neiu koos õega ostab kasutatud rõivaid, mistõttu enese riietamiseks palju ei kulu.

Egle ei kasuta palju kosmeetikat. Et ema tegeleb Oriflame'i kosmeetikatoodetega, siis ripsmetušile ja põsepunale ta oma raha ei kuluta. Ka ühistranspordi ID-pileti muretseb Eglele ema. Kui telefoniarve on üle 200 krooni, siis maksavad Egle ja ema selle kahepeale.

Neiu kogub aeg-ajalt raha. Praegu unistab ta reisist soojale maale, mille tarbeks on tal kõrvale pandud juba 3000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing