Rehviärimees Kõmper ootab Inglismaa võitu

Koit Brinkmann 15. juuni 2006, 00:00

"Puhkuste aeg, tuleb endal ka leti taga olla," ütleb sõbraliku olekuga Kõmper veidi vabandavalt, kui saame kokku Lasnamäel Punasel tänaval asuvas ASi Vevid kontoris.

"Sattusin rehviärisse juhuslikult, Soome tuttav tegi 1993. aastal pakkumise," räägib üks omanikest ning juhatuse liige Kõmper äri algusest. Soome partneriga asutatud firma tegutseb kaubamärgi rehvid.com all. "Alustasime väikselt, mõne inimesega. Tänaseks on meil 15 töötajat, lisaks rehvide ja velgede müügile ning paigaldusele taastame ka veoautorehve."

1989. aastal aktiivse jalgpallimängimise lõpetanud mehe sõnul "sai lihtsalt isu otsa". Nüüd nädalavahetustel FC Toompea rivistuses neljandas liigas mängides, tuleb 42aastasel Kõmperil kõvasti pingutada, et nooremate meestega koos võidu joosta. "Kirju seltskond käib koos, lisaks jalgpalli mängimisele on ka meeskonnakaaslastega suhtlemine huvitav," räägib silmanähtavalt heas vormis olev Kõmper.

FC Toompea rivistuses aktiivselt mängiv Res Publica esimees Taavi Veskimägi räägib, et Kõmper on väga tore ja sümpaatne inimene, kellega on hea koos mängida, eriti temasugusel asjaarmastajal. "Kaheksakümnendatel oli Tiit üks neid, keda Eesti noored pidasid enda eeskujuks," lisab ta.

Treeneritöö peale ei ole 8aastase Laura isa Kõmper kunagi tõsiselt mõelnud: "Eks see rohkem selline ühiskondlik amet ole, Eestis on vast 4-5 treenerit, kellele korralikult makstakse."

"MMi olen ikka võimaluse korral jälginud, loodan Euroopa meeskonna võitu," sõnab Kõmper vastuseks küsimusele lemmikmeeskonna kohta. Väikese pinnimise järel ütleb ta välja, et "oleks väga kihvt, kui inglased tuleksid 40 aasta järel maailmameistriteks".

Enda sportlaskarjääri meenutades räägib Kõmper, et Tallinna Sport oli profimeeskond ning nagu igas sellises meeskonnas oli ka seal tugev olelusvõitlus: "Võideldakse reeglina ikka raha pärast." Nõukogude Liidu meistrivõistluste 2. liigas mängiti suhteliselt primitiivset jalgpalli, kus oli palju jooksmist ja rabelemist ning vähe mänguilu, lisab ta.

Prognoos: Rootslased nurka aetud Ilma suurte staarideta Ecuadori tänane vastane on Costa Rica, kelle staar Paulo Wanchope peab sellel turniiril oma viimaseid rahvusvahelisi mänge. Tõotab tulla võrdne mäng.

Tänases teises mängus peaks jalgpalli sünnimaa koondis oma kolm punkti ära noppima, mängides 1,3 miljoni elanikuga 5000 km2 suuruse Kariibi mere saareriigi meeskonna vastu.

Kui rootslased tahavad sel turniiril edasi jõuda, siis peavad nad täna näitama hoopis teistsugust mängu kui eelmisel laupäeval. Paraguay võidu korral avaneb lõuna-ameeriklastele tee 16 tugevama hulka.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing