Jaanijärgne rokisuvi jätkub Tartus

Christel Karits 22. juuni 2006, 00:00

Roki- ja hip-hopisõbra jaoks jätkub tänavune tihe muusikasuvi tuleval kolmapäeval Tartu laululaval, kus armastatud bändid pakuvad enam kui kaheksa tundi elamust.

Publiku ette astuvad tunniajaste vahedega Koer, Chalice, Kosmikud, A-Rühm, Blind, drowning Me Rootsist, Kala ja Slide-Fifty.

"Pikema vaheaja järel on hea võimalus kohtuda kollektiiviga Koer, kelle laulupala "Maiu on piimaauto" peaks kõigile tuttav olema. Koer on kindlasti üks neid kollektiive, mille sõnum on kestva väärtusega.

Chalice pakub igati mõnusal moel džässilikku hip-hoppi, mis suvesse justkui loodud. Tema looming annab võimaluse nautida rahulikku ja samas tugeva energialaenguga etteastet, kus võrdselt oluliseks saab nii see, mida lauldakse kui ka see, kuidas see helides väljendub," tutvustab festivali korraldaja Tõnu Roolaht.

Kosmikute tegemisi tihedamalt jälginu teab, et see bänd kuulub oma algupäralt sellesse muusikalisse kihistusse, kust pärit nimed nagu varajane Metro Luminal ning tänasel päeval Sõpruse Puiestee. A-Rühmas astub aga korraga lavale Eesti hip-hopi raskekahurvägi. Kuuluvad ju rühma sellised tuntud tegijad nagu DJ Critikal, Cool D, G-Enka ja Kozy, kes kõik on oma muudegi tegemistega tähelepanu ja tunnustust pälvinud.

Kell 21 on üle pika aja võimalus taaskohtuda rahvusvaheliselt tunnustatud bändiga Blind.

"Võib julgesti tõdeda, et Vanilla Ninja kõrval on just see kollektiiv julgesti oma pilgu Eestist kaugemale suunanud, kujundades New Yorgist oma sagedase esinemispaiga. Samas on Tartus tulemas siiski rõõmus taaskohtumine just siinse kuulajaga, kelle seas on rohkesti bändi kauaaegseid austajaid," avab Roolaht.

Mida öö poole päev veereb, seda käredamaks kõlapilt läheb. Kell 22 astub lavale festivali väliskülaline drowning Me Rootsist.

"See saab olema harukordne võimalus isiklikult kogeda, kuivõrd lai on ikkagi sealse muusikatööstuse kandepind, sest kuigi nime poolest vast vähetuntud, peaks pakutav kitarride ja vokaali koostoime rõõmustama kõiki. Ei puudu ka ballaadlikumad lood," sõnab Roolaht.

Kala on just seesugune kollektiiv, mis peaks peolise meeleolu veelgi rõõmsamaks kütma. Sepo Seemani, Priit Valkna ja Venno Loosaare eestkõnelemisel ning vägagi professionaalsete pillimeeste toel sünnib rohkesti huvitavat.

Õhtu lõpus kella 24 paiku esineb Slide-Fifty. See noor kollektiiv sai kevadel valmis uue albumi, mis on leidnud tunnustust nii ansambli rohkete fännide seas kui ka laiemalt.

Hiline aeg tõotab siinkohal lisaks veel meeldejäävat valgusetendust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:40

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing