Bensiinivaru läks Soome firma kätte

Ralf-Martin Soe 07. juuli 2006, 00:00

Bensiinihange oli 11 000 kuupmeetri bensiini hoiustamiseks, lisaks selgus ka naftavarude hoidja. Pakkumisel osales teiste seas ka Soome suurkontsern Neste Oil OY.

"Meie pakutud hind on Eesti siseturu jaoks liiga madal, Soomes keskmine ja Rootsis liiga kõrge," rääkis Baltic Tank OY omanik Mikko Juhani Laaksonen. See oli tema jaoks keskmise suurusega tehing, kuna Soomes on firma käive 20 miljonit eurot (312 miljonit krooni) aastas.

Laaksoneni põhitegevus Eestis on aga kemikaalide ja õli tootmine ning ladustamine Kundas tütarfirma Baltic Tank ASi kaudu. Terminali asutamine on veel pooleli, kuid käive on praegu umbes poolsada miljonit krooni aastas, mis tulevikus peaks veel kasvama, märkis Laaksonen. Lisaks kuuluvad perekond Laaksonenile Eestis firma AML Kinnisvara, mis arendab Rakvere külje all Tapioru tööstusparki, ning Vihula mõis.

"Riigihangete võitmine ei ole me põhitegevus," ütles Neste tegevjuht Indrek Kaju. Firma, kellel on kliente ja mahutid on kasutuses, nii odavalt pakkuma ei lähe, ta ei saa pakkuda madalamat hinda, kui tema kliendid maksavad, kommenteeris Kaju Neste kaotust. Kaju nentis, et Baltic Tanki hind oli soodsam, kuid ta ei soostunud Neste pakutud numbrit avaldama.

"Baltic Tank OY hakkab hoidma ühte osa kütusereservist, näiteks meie, Baltic Tank AS, hoiame Kunda terminalis ka osa Eesti kütusevarust, kuna võitsime aasta alguses vastava hanke," rääkis Baltic Tank ASi tegevjuht Heiki Enok.

"Välismaal hoitakse kütusevaru madalamate hindade tõttu, Eestis hoidmine maksaks 2-4 korda rohkem," rääkis Eesti Vedelkütusevaru Agentuuri juhataja Urmas Vahur. Baltic Tank OY valiti eelkõige soodsa hinna tõttu. Leping sõlmiti Vahuri sõnul natuke rohkem kui nelja aasta peale ning riskide maandamiseks kütus kindlustatakse.

Soome firmad Neste Oil OY, Baltic Tank OY ning Rootsi ettevõtted Scandinavian Tank Storage AB, Vopak Logistics Nordic AB ja Nordic Storage AB tegid kokku kaheksa pakkumist.

Hanke võitja Baltic Tank OYga hakkab bensiini hoiustama hinnaga 7,95 eurot kuupmeeter. Lepingu järgi maksab Eesti riik aastas 87 450 eurot (1,4 miljonit krooni).

32 725 kuupmeetri diislikütuse hoiustamise leping sõlmiti Rootsi Nordic Storage ABga hinnaga 3,80 eurot kuupmeeter. See teeb aastas 124 355 eurot (1,95 miljonit krooni).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing