Tallinn kingib abiturientidele mälupulgad

Ralf-Martin Soe 24. august 2006, 00:00

"Mälupulgal on üks presentatsioon, mis on täiesti apoliitiline," kommenteeris pulkade ostmist abilinnapea Merike Martinson. Abilinnapea sõnul üritavad nad presentatsiooni kustutamise eest kaitsta.

Samas ei nõustunud linnavalitsus mälupulgale salvestatavaid materjale eile ajakirjanikele tutvustama. Kui pressikonverentsi lõpus lubas abilinnapea Kaia Jäppinen presentatsiooni näidata, siis hilisemal meilitsi järelepärimisel tuli vastuseks järgnev: "Kuna presentatsioon on up-date'imisel ja lõplik versioon valmib septembriks, siis kahjuks ma poolikut varianti teile saata ei saa ja ei ole ilmselt ka otstarbekas."

"Mulle tundub, et selle taga on natuke midagi muud kui siiras soov head teha," kommenteeris Eesti Õpilasomavalitsuste Liidu juhatuse esimees Martti Martinson. Martinson tõdes, et puhtisiklikult oleks tal hea meel selline mälupulk saada, ent tema peab seda kasulikuks kõikidele koolinoortele. "Õppevahendina pole aga mälupulka enamikus Eesti koolides arvutite nappuse tõttu võimalik kasutada," nentis Martinson.

"Kui raha on, siis miks mitte," sõnas kunagine haridusminister Tõnis Lukas. Tema sõnul tuleb kingitus hukka mõista siis, kui linna tutvustav info on kallutatud Keskerakonna poole. Lukas pidas paremaks kingituseks siiski raamatuid, kuna mure ei ole mälupulkades, vaid pigem selles, et noored ei loe raamatuid.

Tallinna haridusosakonna juhataja Andres Pajula rääkis, et mälupulkade lõplik summa võib olenevalt hanketulemustest muutuda. "Me pole kaitstud hanke venimise eest, kuid tegemist on suhteliselt lihtsa tootega, mille ainsaks määrajaks saab hind," sõnas mees. Eelpakkumisel osalesid Pajula sõnul näiteks Ordi ja K-Arvutisalong.

"Mälupulkade hange on pisike, suured hanked on ikkagi paari miljoni ringis. Ent mälupulkade kohta, mis maksavad vähe, on 700 000 suur summa," kommenteeris Ordi tegevjuht Ülle Kivirähk, kes pidas Tallinna linnavalitsust heaks partneriks.

Tigma süle- ja lauarvutite tootejuhi Krister Lukka sõnul on nii suures koguses mälupulki 150 krooniga saada üpriski tõenäoline. Selliste mälupulkade hind lõppkliendile on ligikaudu 290 krooni.

Algaval õppeaastal õpib Tallinna koolides 4900 abiturienti. Mälupulgad tulevad Jäppineni sõnul mahuga 512 MB. Neid jagatakse teabenädalal, mis korraldatakse septembris.

Kas siin võib olla propaganda lõhna linna raha eest? (Sihtgrupp on Tallinna koolide valimisealised abituriendid - kokku 4900.)

Jüri Mõis
Mälupulgad on väga vajalikud asjad. Aga natuke kommionu maik on küll.

Tõnis Palts
Kuna ma ei ole praegu aktiivselt poliitikas, siis ei saa ma vastata küsimusele, kus vastus on juba sees. Meie linnavalitsus alustas projekti, mille alusel linn oleks ostnud arvuti igale lapsele, kelle vanemad seda ise ei suuda. Loodan, et seda projekti jätkatakse, nagu on jätkatud minu alustatud intensiivset koolimajade ja tänavate remonti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing