Statoili tankla jääb Põhjaväilale ette

ÄP 19. oktoober 2006, 00:00

Statoil on tee-ehituse alla jääva maa suurim eraomanik.

Põhjaväil on järgmisel aastal Tallinna suurim tee-ehituse projekt. Linn plaanib Põhjaväila-alused eramaad välja osta. "Kui volikogu kavandatud eelarve heaks kiidab, ostab Tallinn eraomanikelt välja Põhjaväila," ütles linnapea Jüri Ratas Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil.

AS Eesti Statoil teatas, et on Tallinna linna arenguplaanidega kursis ning Põhjaväila piirkonna detailplaneeringuga tutvunud.

"ASi Eesti Statoil Sadama teenindusjaam aadressil Lootsi 1 jääb tõepoolest uue teeplaneeringu alasse ning oleme seisukohal, et jõuame Tallinna linnavalitsusega mõlemaid pooli rahuldavale kokkuleppele, sest linna areng on oluline igale linnas tegutsevale ettevõttele," teatas ettevõte.

Maa-ameti juhataja asetäitja, munitsipaalmaade osakonna juhataja Alo Brandti sõnul peab Tallinn Statoilit välja ostma 2630 ruutmeetrit ja mitmelt eraomanikult paarikümne ruutmeetri suuruseid maatükke. "Hetkel on veel vara öelda, palju Tallinn maa ja hoonete eest maksab, kuna omanikega ei ole veel räägitud," ei tahtnud Brandt maa hinna üle spekuleerida.

Enamik Põhjaväila alla jäävast maast kuulub riigile, sellel on näiteks Tallinna Sadama ja Kaitseliidu ehitised, mis tulevad lammutada, ja selle munitsipaliseerimiseks peab linn taotluse esitama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:21

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing