Koalitsiooni sünd jääb tulevikku

Sten-Aleks Pihlak 20. märts 2007, 00:00

"Pigem on oluline ju see, et tuleks hea koalitsioon, mitte see, et seda tehtaks kiirustades," rääkis Reformierakonna peasekretär Kristen Michal.

Millal täpselt leping sõlmitakse, ei osanud ta öelda. "Kõik oleneb sellest, kui kiiresti tuleb Riigikogu kokku ja kuidas protsess kulgeb, aga kindlasti ei juhtu see neljapäeval." Michali sõnul võiks allakirjutamisest rääkida järgmise nädala alguses.

Eile toimusid järjekordsed koalitsiooniläbirääkimised, kus püüti lahendust leida sporti, kultuuri, keelt ja ITd puudutavatele küsimustele.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna peasekretäri Randel Läntsi sõnul on enamik teemasid siiani lahenduseta. "Sisuliselt pole üheski teemas, peale maksunduse, midagi kokku lepitud," ütles ta. Läntsi sõnul on palju lahtisi otsi just tervise, sotsiaalpoliitika ja hariduse küsimustes. "Hariduse osas tahaksime meie võrdsustada kooliõpetajate ja lasteaiaõpetajate palgad."

"Me pole rahul sellega, et pole jõutud kokkuleppele sülearvutite kasutusele andmise osas riigi poolt. Meie loeme seda üldprogrammi oluliseks osaks ja loodame, et see kajastuks ka koalitsioonileppes," ütles Mart Laar IRList eile õhtul koalitsiooniläbirääkimistel tehtud pausi ajal.

Erakondade erimeelsusi peab Michal aga loomulikuks. "Ega need erimeelsed seisukohad ja vaated ei erine ju palju sellest, mis oli enne valimisi. Kõigil on omad huvid."

Eestimaa Roheliste üks eestvedajaid Marek Strandberg on aga seisukohal, et suuri pusklemisi ei toimu. "Juba alguses sai kokku lepitud, et lähtutakse ühisosast, mitte erimeelsustest."

Michali sõnul selguvad täpsed kokkulepped siiski kõige lõpus. "Mitte midagi ei ole kokku lepitud enne, kui midagi pole päriselt kokku lepitud."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing