Film hea fantaasiaga lapsemeelsele

Mari Hiiemäe 11. mai 2007, 00:00

Põnev muinasjutufilm sobib igas vanuses vaatajale, kes oskab lugu pidada ohtrast fantastikast ning hea ja kurja võitluse lihtsustatud skeemidest.

Terabithia on müstiliselt kirev paik. Spetsiaalselt noori vaatajaid silmas pidades kujundatud linateos kubiseb hiiglastest, putuksõdalastest ning muudest fantaasiaolenditest, kelle on loonud arvutigraafikanippidega sama meeskond, kes vastutas ka "Sõrmuste isanda" ning "King Kongi" digiefektide eest.

Paralleelselt muinasjutumaaga eksisteerib filmis ka tavaline tänapäevane maailm. Kesk lummavat taustsüsteemi - efektseid muinasjutulosse ning eksootilisi metsi - seiklevad kaks lihast ja luust last, kelle fantaasiapuhangutest võlumaa õigupoolest sündinud ongi. Terabithiasse pääsemiseks tuleb neil vaid köiega hüpates ületada oja, mis voolab mõlema koolilapse kodu lähedal metsas.

Seiklused saavad alguse, kui tagakiusatud koolipoisi Jessi klassi tuleb uus tüdruk Leslie, kes mõjub juba algusest peale erilisena. Rääkimata sellest, et tüdruk suudab joosta kiiremini kui poisid ning võidab ka Jessi, kes on muidu väga hea jooksja, on plikal pöörane fantaasia.

Kuna Leslie suudab silmade põledes vesta lugusid, mis Jessi täielikult köidavad, tekib maagiline side kahe noore vahel kiiresti. Elamustevaesest argipäevast ning koolikiusamisest tüdinenud Jess järgneb meelsasti tüdrukule, kelle maailm näib nii rikas ning põnev. Ühendatud fantaasiate mõju ulatust ei oska neist aga kumbki ette kujutada.

Üle oja asuv Terabithia on põnev paik avastamiseks. Seal on hea kooli riiukukkedele karistusi välja nuputada ning seigelda, kuid imedemaal on peidus ka ohte, mis on märksa hullemad kui koolikiusamine.

Jess ja Leslie peavad asuma võitlusesse Tumeda Isanda ja tema käsilastega, millega nad tänu ootamatult ilmuvatele imevahenditele muidugi ka hakkama saavad.

Ülearu pinevaks filmi süþee ei muutu. Hoogsa tegevuse käigus ei teki olukordi, mis ei laheneks kiirelt ning millest peategelased puhtalt välja ei tuleks.

Lastele sobiv film tekitab mõnusat erutust ilma veriste kaadriteta. Filmi teeb põnevaks pigem kiire tempo ning sündmustega hoolikalt sünkrooni viidud efektne muusika, mis hoiab vaatajate meeled pinevil.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing