Mariliis Pinn • 27. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Parex seab sihiku äriklientidelt eraklientidele ümber

Parex Panga Eesti filiaali juht Eizens Slava on ametis olnud kolm nädalat. "Mulle tehti ettepanek Eesti filiaali juhtima hakata juba oktoobris, kui ma Gruusias uut Parexi tütarettevõtet käivitasin," selgitas ta.

Slava andis endale aru, et Eesti pole kergelt hõivatav. "Lihtne on käivitada uut projekti turgudel, kus puudub tõsine konkurents, nagu näiteks Venemaal. Aserbaidžaanis kasvas meie liisinguettevõtte turuosa kahe aastaga 27 protsendini. Eestisse tulemise otsus ei olnud lihtne. Tegu on Euroopa Liidu riigiga, kus on palju konkurente, kõrgelt arenenud IT-turg. Esmapilgul näib, et turg on jagatud," rääkis ta.

Slava sõnul otsustas ta tulla, sest on tooteid, mis on olemas juba Läts ja Leedus ja mida võiks ka Eestis pakkuda. "Näiteks maksikonto, mis on paindlik toode, kuhu kuulub deposiit, lisaks säästuarve ja deebetkaart," selgitas ta.

Lisaks soovib ta arendada Parexi pakutavaid juhtimiskonsultatsiooni- ja fondihaldamisteenuseid. "Haldame spetsiifilisi fonde, mis ei kuulu tavaliselt Euroopa fondihaldurite ampluaasse, näiteks Ukraina ja Kaspia mere piirkonna fondid," rääkis Slava.

Senise juhi Loit Linnupõllu lahkumine oli Parexile üllatus. "Ta oli siin algusest peale. Neli aastat on noorele mehele pikk aeg, ju ta otsis uusi väljakutseid," kommenteeris ta.

Slaval on Eestis suured plaanid. "Parexit teatakse äripangana, kuid algusest peale oleme teenindanud ka erakliente. Nüüd tahame rohkem panustada nn jaemüügile, plaanis on avada uued harukontorid ja klienditeenindused suuremates linnades, eriti Tallinnas," rääkis ta panga arenguplaanidest.

Slava sõnul ei ole nn buumi lõpp Parexi laiendamiseks halb aeg.

"Iga aeg on laienemiseks sobilik. Küsimus on selles, kuidas seda teha. See on raske praegu, see on raske ka aasta pärast. Ma ei ole valmis seda edasi lükkama," oli pangajuht täis otsustavust. "Mulle on huvitavam seda just praegu teha," lisas ta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt