Automüügi temperatuur langes märtsis 10 pügalat

Mariliis Pinn 10. aprill 2008, 00:00

Peugeot' maaletooja Kommest Auto ASi juhatuse esimehe Raido Toonekure sõnul on 50% müügi vähenemisel pragmaatilised põhjused. "Meie tarneahel käib läbi Lübecki sadama, kus oli streik, ja seetõttu lükkusid tarned paar kolm nädalat edasi," rääkis Toonekurg, kelle sõnul ajutiselt viletsamates numbrites suurt probleemi näha ei tasu.

"Üldiselt, nagu näha, on turg kukkunud kõigi markide lõikes. 2007. aasta esimene kvartal oli väga tugev," selgitas Toonekurg turu üldist olukorda. Kommest Auto juhi sõnul näitavad aprill-mai, mis tulevik toob.

ASi Ascar Tallinn müügidirektori Tauno Tuisu sõnul on kahanenud müüginumbritega Opelil kindlasti suur potentsiaal fööniksina tuhast tõusta. ARKi statistika kohaselt langesid märtsi müüginumbrid võrreldes 2007. aasta sama kuuga 48%.

"Tegelikult ei ole küsimus selles, kas igal kuul müüakse veidi rohkem või veidi vähem kui 100 uut Opelit. Võrreldes Opeli mudeleid konkurenttoodetega, ei näe ma ühtegi suurt põhjust, miks Opeli müüginumbrid ka praeguses jahtuvas majanduskliimas ei võiks olla suurusjärgu võrra suuremad," selgitas Tuisk.

Tuisu sõnul on selle aasta üks peamisi eesmärke koostöös Opeli edasimüüjate ja General Motorsiga töötada välja tegevusplaan, kuidas Opeli mainet tõsta. "Eelarvamuste kütkeist tuleb vabaneda," oli müügidirektor kindel, nimetades just eelarvamust Opeli suhtes üheks kasinama müügi põhjuseks.

"Ja loomulikult - sel aastal suudab automüügiäris edukas olla see, kes oskab ja julgeb muutuda aktiivseks ning hakata autosid müüma. See, kui kliendid leiavad ise meid üles ja tulevad ostusooviga salongi - seda ei saa pidada müügitööks," kommenteeris Tuisk olukorda autoturul.

Toyotasid müüdi märtsis eelmisest aastast 10% võrra rohkem. Toyotasid müüva Amserv Grupi ASi tegevjuht Raivo Kütt usub, et kes raskel ajal investeerib, see lõikab pärast tulu. "Oleme veidi pessimistlikud, ootame 10% kasvu. Samas ei plaani me investeeringuid peatada. Ehitame uue keskuse Pärnusse, Lätti on kavas rajada kaks uut keskust," tutvustas ta Amservi tulevikuplaane.

"Üks edu põhjustest on uue keskuse avamine Tallinnas Mustakivis," märkis Kütt. Ka tegutseb Tartus uus keskus, mida küll veel ametlikult avatud ei ole.

"Eesti on väike turg," manitses Kütt ühe kuu statistika põhjal põhjapanevaid järeldusi mitte tegema.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing