ÄP fototoimetus • 4. mai 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Eestis toodetav ioonkatel ELEVEN

Vahe teiste elektriküttekateldega on vaid selles, et puudub täiendavat elektrikoormust tekitav metallist küttekeha. Ioonkatlas soojeneb vesi seda läbiva elektri takistuse mõjul. Sellest ka ioonkatla suurem efektiivsus. Erinevalt metallist tenniga köetavast katlast tarbib ioonkatel sama soojushulga tootmisel kuni 15% vähem elektrit.

Eestis IHS Eleven Group OÜ poolt toodetud ioonkatel Eleven on sobilik kõikjale, kus soojuse kandjaks on vesi: radiaatorid, vesipõrandaküte, tarbevesi. Katla kasuks räägivad ka mitmed efektiivsust ja mugavust rõhutavad argumendid. Valides õige võimsusega katla, saab sellega kütta pidevalt ka suuri ruume. Olles sisult tavaline ohutu elektrikatel, millel ka esteetiline välimus, ei vaja ioonkatel paigaldamiseks eraldi katlaruumi.

Ioonkatla võib paigaldada sarnaselt gaasikatlaga köögi seinale ega pea seejuures kartma gaasileket. Ka ei vaja katel märkimisväärselt hooldust.

Nagu ka iga teise katla puhul sõltub ioonkatla küttekulu eelkõige maja soojustamisest. Normidele vastavalt ja korrektselt soojustatud maja puhul peaks ioonkatlaga kütmisel olema igakuine kulu ruutmeetri kohta 6-8 krooni.

Eleveni ioonkatelde hinnad jäävad vahemikku 35 000-55 000 krooni.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt