3. juuli 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Muusika- ja maitseelamusi

Tänavuste ooperipäevade külaline on Helikon Ooper Moskvast ning kaasa tuuakse klassikaline vene rahvuslik ooper - Nikolai Rimski-Korsakovi "Tsaari mõrsja".

"Oleks patt jätta kasutamata võimalus, kus vene ooperit teeb Venemaa teater," selgitas valikut ooperipäevade korraldaja Pärnu kontserdimaja direktor Marika Pärk. Ooperi lavastaja, Helion Ooperi juht ja looja Dmitri Bertman on tuntud kaasaaega toodud lavastuste poolest, Pärnus mängitav "Tsaari mõrsja" on aga selles mõttes erand. Korraldajate valik langes klassikaliselt ehedale lavastusele Pärnu publiku pigem konservatiivset maitset arvestades.

Ooperipäevade teise õhtu sisustab "Gershwini gala", mis koosneb nimeka ameerika helilooja ooperihittidest.

Tavapärasest galast erineb Pärnu ooperipäevade oma selle poolest, et vaheajal pakutakse külastajatele muusikaelamuse kõrval ka maitseelamusi.

Et galaõhtu muusika on pärit Ameerikast, siis on sinna juurde valitud Ameerika köök. Ehkki sageli seostatakse Ameerikamaa maitseid vaid kiirtoiduga, ei maksa Marika Pärgi sõnul karta, et papptaldrikutelt serveeritakse friikartuleid ja hamburgereid ning et paberi sees nosides kõrvad ketšupiseks saavad. Toitlustus-firma lähteülesandeks on New York kui koht, kust Gershwin pärit on. Ta lisas, et Ameerika kokaraamatuid lapates leiab neist palju põnevaid retsepte ja väga huvitavaid maitseelamusi.

Moskva ooperiteater Helikon on loodud 1990. aastate algul projektiteatrina. Seitsmeliikmelisest trupist on praeguseks kasvanud välja kõrgtasemel ooperiteater, kus töötab enam kui 350 inimest. Selle looja ja kunstiline juht Dmitri Bertman ei ole Eesti ooperipublikule võõras, tema lavastatuna jõudis Estonia lavale Erkki-Sven Tüüri ooper "Wallenberg".

Bertman pälvis presidendilt selle eest iseseisvuspäeva eel teenetemärgi, Eesti teatri aastapreemia ja kogu lavastusmeeskond riigi kultuuripreemia.

Autor: Ülle Hallik

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt