SEB Likviidsusfond võlakirjadest tühi

Piret Reiljan 04. november 2008, 10:10

SEB Likviidsusfond on tänaseks müünud kõik
võlakirjapositsioonid ja istub nüüd 100 protsenti deposiitides, fondijuht
põhjendab sellist otsust sooviga jätkata ülikonservatiivselt.

"Koos SEB otsusega kompenseerida fondi osakuomanikele ümberhindluse vahe otsustati ka oluliselt vähendada fondi riski ning asendada korporatiivsektori võlakirjad madalama riskiga instrumentidega ehk deposiitidega," kommenteeris fondijuht Ene Õunmaa. Ta lisas, et arvestades globaalsetel finantsturgudel toimuvat ja maailmamajanduse hetkeseisu, jätkab fond ülikonservatiivselt.

Küsimusele, et ega fond ometi pille kotti panema ei hakka, vastas Õunmaa: "Hetkel mitte. Praegu on suund väga konservatiivsete paigutuste suunas."

24. oktoobri seisuga ehk pärast allahindlusi oli likviidsusfondi portfellis võlakirju ja kommertspabereid kokku 672 miljoni krooni eest. Üliaktiivne positsioonide müük toimus juba enne allahindlusi, kuna veel septembri lõpus oli portfellis võlakirju ja kommertspabereid 1,4 miljardi krooni väärtuses. Allahindlusi tehti umbes 200 miljoni eest.

"Fondi NAV on hetkel 87,1709 ja see on tõusnud alates 27. oktoobrist (portfelli allahindamisele järgnenud esmaspäevast - toim.) 0,26%," sõnas Õunmaa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. November 2008, 16:07
Otsi:

Ava täpsem otsing