Ansipi arvates ei hooli Maripuu puuetega inimestest

08. jaanuar 2009, 13:27

Peaminister Andrus Ansip nimetas tänasel
valitsuse pressikonverentsil puuetega inimeste toetuste hilinemist puhtaks
hoolimatuseks ning IT-lahenduste puudulikkust vaid vabanduseks, mille külge
klammerduti.

„See pole ammu enam vaid IT-lahenduste küsimus. Hoolimatus on selle asja nimi! Ei hoolitud sellest, et osad inimesed ei saa oma toetusi kätte,“ oli Ansip pahane. Ansipi arvates oleks võinud toetused kasvõi käsitsi inimestele kätte toimetada või lasta perearstidel hinnata nii nagu varem toetusi määrati, kui uue seaduse järgi kehtestatud toetuse arvutamise algoritm võttis algul rohkem aega.

Maripuu võib kohast ilma jääda

Ansipi sõnul ei välista ta võimalust, et Maripuu vabastatakse ametist. „Sotsiaalministeeriumis vajavad asjad parandamist. Ükski minister ei saa välistada seda, et neid ametist vabastatakse“ ütles Ansip.

Sotsiaalminister Maret Maripuu tagasiastumisega ei kiirusta. „Üks asi korraga, minu suurim kohustus on praegu heastada möödalaskmised, mis on tehtud,“ ütles Maripuu.

Samas vabastatakse sotsiaalministeeriumi kantsler Riho Tapfer Maripuu ettepanekul ametist juba homsest, temale ei anta lisaaega, et möödalaskmisi parandada. „Meie üle aasta kestnud koostöö näitas, et kantsler ei suutnud meeskonda nii tööle panna, et tähtaegadest kinni peetaks,“ kommenteeris Maripuu kantsleri lahkumist.

Ansip lisas, et ta ei pea võimalikuks ministri ja kantsleri üheaegset ametist vabastamist, kuid ta lisas, et ta ei välista seda.

Andrus Ansip ja Maret Maripuu

Maripuu: teeme ületunnitöödAndrus Ansip ja Maret Maripuu

Maripuu sõnul annavad ametkonnad endast parima, et jõuda toetuste maksmisega algselt lubatust varem valmis. Ministri sõnul on nad selleks kasutusele võtnud erinevaid administratiivseid meetmeid. Sotsiaalkindlustusametisse võeti tööle veel neli inimest. „Tehakse ületunnitööd ja samuti nädalavahetustel tööd,“ rääkis minister.

„Loomulikult on tegu lubamatu ja kahetsusväärse juhtumiga, mida ei saa õigustada,“ nentis ta.

Hilinesid 1800 puudega inimesed pensionid ja ca 3600 inimese sotsiaaltoetused. Ansip märkis samas, et sotsiaaltoetused pole puudega inimeste põhilised sissetulekuallikad. „Inimesed pole kuid külmas ja näljas olnud,“ lisas ta.

Sotsiaalministeerium teatas, et neile, kellel oli enne puude kehtivusaja lõppu määratud sügav või raske puue, makstakse toetuse miinimumsumma ja selle said nad enne jõule ja aastavahetust kätte. Uutele taotlejatele ja inimestele, kellele on varasemalt määratud keskmine puue, alustatakse puude määramist sel nädalal. Toetuse miinimumsumma saavad nad kätte jaanuaris.

Hilinemine puudutab neid tööealisi puudega inimesi, kes esitasid ekspertiisitaotluse peale 1.oktoobrit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. January 2009, 07:33
Otsi:

Ava täpsem otsing