Riigireservi jääki hoitakse saladuses

Kadri Paas 27. jaanuar 2009, 00:00

Kui novembri lõpu seisuga oli see 20,6 miljardit krooni, siis detsembri seisu kohta väitis riigikogu rahanduskomisjoni esimees Jürgen Ligi, et tema ei tahaks seda numbrit nimetada.

Ligi ütleb, et eelmisel nädalal käis küll rahandusminister Ivari Padar komisjoni ees riigi rahaseisust aru andmas, kuid midagi uudislikku talle vestlusest ei meenu.

Kui palju riigil vabu finantsvarasid järel on? Mida rahandusminister komisjonis rääkis?

"Ei ma nii... Selles suurusjärgus... Nad vähenevad kogu aeg... Laekumised, nii palju, kui ma aru saan... Ma võin ju eksida siin midagi... Ei oska praegu öelda, seda peab ikka rahandusministeeriumist küsima," põikleb Ligi kangekaelselt vastusest kõrvale.

Rahandusminister Padar ju nimetas rahanduskomisjonis aru andes detsembrilõpu seisuga nn suure reservi numbri? "Jah, aga ma ei tahaks siin teise inimese juttu refereerida," jääb Ligi napisõnaliseks.

Sotsist rahanduskomisjoni liige Eiki Nestor vakatab samuti riigi rahaseisu kohta esitatud küsimuse peale. "Seda peab rahandusministeeriumist küsima," ütleb Nestor.

Rahandusministeeriumi pressiesindaja Kristi Jõesaare sõnul oli stabiliseerimisreservi maht detsembri lõpus 7,2 miljardit krooni. "Ülejäänud reservide suuruste kohta avalikustame uuendatud numbrid veebruari keskpaigas," lubas Jõesaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:55
Otsi:

Ava täpsem otsing