Ekspert: kinnisvarast alanud finantskriis hävitab majanduse

Anne Oja 30. jaanuar 2009, 00:00

See majanduskriis pole varasemate tsükliliste kriisidega võrreldav, kuna seekord on tegu olemusliku kriisiga, selgitas Oates.

"See on intellektuaalne läbikukkumine," kommenteeris Oates. Tema sõnul on ilmnenud, et varasemad riskimudelid ei toimi. Praegust olukorda iseloomustas ta kui tundmatute muutujatega tundmatut, mida pole võimalik prognoosida.

Finantssüsteem, eeskätt riskikapitali kasutamine, pole Oatesi sõnul olnud läbipaistev ja seetõttu on oodata vaid kriisi süvenemist. "Näen kahjumite suurenemist ja finantsskandaalide jätkumist. Laenuandmine muutub ülikonservatiivseks," lisas ekspert.

Toomas Vitsut ja teised poliitikud on rääkinud, et Tallinnast võiks saada rahvusvaheline finantskeskus, meenutas Oates ja märkis, et Tallinn ei saa kunagi selliseks keskuseks nagu London või Tokyo. Praeguse majanduskriisi valguses paistavad Eesti võimalused aga hoopis teistsugused, Tallinna logistilisi eeliseid majanduskriis ei muuda, kinnitas ta.

Oatesi sõnul on Eesti eeliseks jätkuvalt ka paindlikkus. Võrreldes suurte riikidega, nagu näiteks Rootsi ja Saksamaa, on Eesti tunduvalt paindlikum ning seda tuleks ära kasutada, märkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:55
Otsi:

Ava täpsem otsing