E-arvete konsortsium liidab arvehaldureid

Mariliis Pinn 03. juuni 2009, 00:00

"Meie soov on e-arvete konsortsiumi käivitamisega muuta arvete saatmise ja vastuvõtmise protsessid palju efektiivsemaks. Arvutuste kohaselt on ettevõttel võimalus e-arvetele üle minnes hoida kokku kuni 20% kogu finantsarvestuse kuludelt," rääkis Itella Information ASi tegevdirektor Ahti Allikas.

Ta selgitas, et konsortsium toimib vahendajana, mille kaudu saab iga arvehalduri klient ükskõik mis teise firmaga e-arveid vahetada. Allikas lisas, et teenusega liitumine on kindlasti kõigile ettevõtetele jõukohase hinnaga.

Konsortsiumis liiguvad juba praegu Itella klientide ja Sewdbanki arved. Suve jooksul on liituda lubanud SEB, Hansaworld, Telema ja riigi poolt toetab X-tee.

Eestis 70%-list e-arvete turuosa omava Swedbank Eesti ASi ettevõtete panganduse toodete divisjoni direktor Karin Lamp seletas, et konsortsium muudab lihtsaks just ettevõtete elu. "Uus süsteem ühildub enamiku suurte raamatupidamisprogrammidega," lausus ta.

"Me väljastasime eelmisel aastal Swedbankist üle pooleteise miljoni e-arve," rääkis Lamp ja lisas, et kui 500 arve saatmiseks kulub tavaliselt üle 5 tunni, siis e-arvete puhul kulub selleks alla 20 minuti.

Estravel ASi tegevdirektor Anne Samlik selgitas, et Itella oli loomulik partner koostööks e-arvete alal. E-arvetele ülemineku kulu ei ole tema sõnul mainimisväärne. "Kõige suurem kulu oli inimeste ümberõpe. Kulud kahvatuvad kasude kõrval," selgitas ta.

Konsortsiumiga ühinenud Tallinn Hotelsi tegevjuht Ain Käpp ütles, et tulevikus tahavad nad rohkem koostööpartnerite ja külalistega tegelda ning arvemajandusele vähem aega raisata.

ASi Eesti Post kommunikatsiooni- ja turundusosakonna juht Inge Suder selgitas, et nende eArvekeskus on mõeldud ettevõtetele ning pakub terviklahendust alates arvete koostamisest kuni nende 7aastase säilitamiseni. "eArvekeskus võimaldab e-arveid saata ning vastu võtta ka enamikust Eestis levinud majandustarkvaradest ning teeb võimalikuks paberivabale raamatupidamisele ülemineku," selgitas ta.

"See on vaid aja küsimus, kui teiste riikide kõrval läheb Eesti riiklikult üle e-arvetele," selgitas Suder. Uue teenusega väljatulekusse investeerivad osanikud üle 10 miljoni krooni.

"Ei maksaks seda konsortsiumit üle tähtsustada, see on pigem turunduslik võte," ütles eArvekeskuse tegevjuht Marius Arras, kelle sõnul on Eesti Post valmis saanud täislahenduse.

Arras märkis, et Itella konsortsiumiga ei ole Eesti Postil liituda kavas. "Meie oleme seiskohal, et keskne haldur peaks olema nagu Soomeski riik," lisas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing