Koit Brinkmann • 25. november 2010 kell 16:30

Seppik: poliitik peab kõik ausalt ära rääkima

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Ain Seppik ütles Jaanus Rahumägiga seotud nn villaskandaali kommenteerides, et poliitik, kes tahab jääda poliitikasse, ei tohi salatseda.

Riigikogus nn kapo-komisjoni ning õiguskomisjoni kuuluva Seppiku sõnul on Eesti nii väike, et varem või hiljem tulevad kõik asjad välja ning poliitik, kes tahab poliitikasse jääda, peaks kõik ausalt ära rääkima.

Seppiku enda kogemus ajakirjandusega on selline, et mida rohkem rääkida, seda kiiremini skandaal vaibub. Muidu hakkab asi ajakirjanduses kerima. "Edgar Savisaar ei varjanud, kellelt ta laenu võttis, vaid ütles need nimed välja ja teema vaibus. Ajakirjandus, eriti uuriv ajakirjandus ei jäta enne järele kui asi saab selgeks," meenutas Seppik.

Seppiku sõnul peaks majanduslike huvide deklaratsioon näitama tegelikult saadud hüvesid. "Vahet pole, kas sa saad ametlikult palka või kasutad mõnda muud hüve. Ega deklareerimise eesmärk ei ole poliitiku eraelus tuhnimine, vaid teada saada mõjurid, mis mõjutavad teda väljaspool rahva tahet," lisas ta.

Ka pani Seppikut imestama, et Rahumägi on ajakirjanikuga suhtlemiseks palganud advokaadi. "See on esmakordne. Ma olen näinud küll igasugust käitumist, aga see…eks ta ole ameerikalik suhtumine. Seal aetakse paljusid asju advokaatide vahendusel," sõnas ta.

Hetkel kuum