Anne Oja • 1. jaanuar 2011 kell 11:46

Eurodele mineku kulud kujunesid algselt plaanitust suuremaks

Ehkki praeguseks pole kulud veel lõplikult kokku löödud, võib samas öelda, et need ületavad algselt plaanitut, rääkis Pangaliidu juhatuse esimees Riho Unt esimesel üleminekut tutvustaval pressikonverentsil.

Eesti Panga asepresident Rein Minka ütles tänasel pressikonverentsil, et keskpank pole lõplikke kulutusi veel kokku löönud. "Esialgsed numbrid on näha eelarvetes, näiteks tänavu oli meie eelarves selleks 200 miljonit krooni. 2011 eelarves on ette nähtud vähemalt poole väiksem summa, kuid tegelikke kulutusi ei lööda veel niipalju kokku," lausus ta.

Rahandusministeeriumi kantsler Tea Varrak märkis, et riigi kulutused eurole üleminekuks olid plaanitud 40 miljonile kroonile ja sellest rahast saab Eesti 50% Euroopa Liidult tagasi.

Pangaliidu juhatuse esimees Riho Unt ütles samas, et algul arvestati, et kommertspangad kulutavad euro kasutuselevõtuks vajalikele tehnoloogilistele arendustele ja palkadele 200 miljonit krooni, kuid juba täna võib rääkida kuludest suurusjärgus 15 miljonist eurost ehk ligi 234 miljonist kroonist.

Lisaks kannavad olulisi kulutusi kaupmehed ning teised ettevõtted.

Hetkel kuum