Silvia Kruusmaa • 2. veebruar 2011 kell 6:25

Tööõiguse remondile kulutatakse hiigelsumma

Kuigi töötute abistamiseks raha justkui napib, kulutab sotsiaalministeerium ligi 313 400 eurot (4,7 miljoni krooni) uuringutele, mis valmistavad ette Eesti kollektiivse tööõiguse põhjalikku uuendamist, kirjutab Postimees.

1990. aastate algusest peaaegu muutumatuna püsinud kollektiivsete töösuhete seadus vajab uuendamist nii sotsiaalministeeriumi, ametiühingute, tööandjate kui Tartu Ülikooli ekspertide arvates. "Seal on tõesti sees vigu ja vastuolusid, seda peaks muutma," tõdes Tartu Ülikooli õigusteaduskonna õppeprodekaan, õigusdoktor Merle Muda.

Nii tema, sotsiaalministeeriumi tööelu arengu osakonna nõuniku kohusetäitja Tiit Kaadu kui ka ametiühingute keskliidu esimees Harri Taliga nimetavad muutmist vajavate sätete seas esimesena avalike teenistujate streigikeeldu, mida on tauninud ka Rahvusvaheline Tööorganisatsioon (ILO).

Kollektiivsete töösuhete uuringuteks kasutab riik Euroopa sotsiaalfondi raha, mis on Eestile ette nähtud tööelu kvaliteedi parandamiseks, samas Euroopa Komisjoni nõusolekul oleks seda raha aga võimalik kasutada hoopis töötute koolitamiseks ja palgatoetuse maksmiseks.

Hetkel kuum