Swed börsile?

Kadrin Karner 24. mai 2011, 11:14

Swedbank kaalub kolmele Balti börsile minekut ja teeb lõpliku otsuse aasta lõpuks.

Swedbank lisas, et töö ja ettevalmistused börsile mineku osas käivad. Kui see teoks saab, on tegemist Balti börside suurima firmaga, samuti meelitaks see börsidele välisinvestoreid.

Panga soov on, et aktsia oleks Balti börsidel aktiivselt kaubeldav ning et selle hind ei erineks Vilniuses ja Stockholmis.

Reedel kirjutas Äripäevas ilmunud kolumnis Swedbanki endine juht Göran Collert, et Hansapanga taassünd ei ole võimatu. "Glokaalse arusaama raamistikus peab Swedbankile jääma Hansapangas 15% osalus ning ta peab jätkama globaalsete teenuste pakkumist uuele pangale. Sellele vaatamata ei peaks Swedbank olema rahastamisallikas, vaid Hansapank peab teenima omal jõul," kirjutas Collert.

Ta lisas: "panga kaitseks börsil ja vältimaks ülevõtmist, peaks umbes 15% aktsiatest olema jagatud võrdsetes 5% osades kolme Balti riigi vahel. Pärast seda võivad Hansapanga aktsiad olla jagatud Swedbanki aktsionäridele ja pank ise olla paigutatud Balti või Stockholmi börsile. Nii saaks Hansapanga vana nimi taaselustatud."

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. May 2011, 09:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing