Baltika on soovitud rahast ilma jäämas

Fredy-Edwin Esse 09. juuni 2011, 00:00

Kuni järgmise kolmapäevani kaubeldakse Tallinna börsil Baltika aktsiate märkimise eesõigustega. Õigustega tehti terve eilse päeva peale kõigest üks tehing hinnaga 0,001 eurot tükist.

Praktiliselt väärtusetu märkimisõigus. Kokku on emiteeritud Baltika kõigile olemasolevatele aktsionäridele 31,494 miljonit märkimise eesõigust ehk üks eesõigus iga aktsia kohta. Kümne märkimise eesõiguse omanikul on võimalik osaleda uute aktsiate märkimisel hinnaga 1 eurot tükist.

Kuna Baltika aktsia turuhind on praegu Tallinna börsil 0,77-0,78 eurol ehk uute aktsiate väljalaskehinnast 22% madalam, on märkimiste eesõiguste omanikel kõvasti odavam osta Baltika aktsiad otse börsilt, kui kasutada oma märkimisõigust. Sellest tulenevalt on märkimisõigused, niikaua kui Baltika aktsia kaupleb börsil allapool 1 eurot, praktiliselt väärtusetud.

Loodetavasti vaid lühiajaline tagasilöök. Ettevõtte eesmärk on müüa investoritele 3,15 miljonit uut aktsiat ja kaasata sellega ettevõttesse täiendavalt juurde 3,15 miljonit eurot. Samas ei ole kõik veel kadunud ja kaotatud, sest aega veel veidi on. Nädal ehk 15. juunini on eesõigustega kauplemiseks armuaega. Baltika aktsiate märkimine toimub 7.-22. juunini ning pakutavate aktsiatega kauplemine algab eelduslikult 1. juulil.

Mida siis õigupoolest arvata? See on teada, et Baltikal on vaja enda likviidsuspositsiooni parandada ning laienemisega seotud kulusid katta. Seega, kui raha ei tule, siis ilmselt kannatavad mõned tarnijad ja võib-olla peab pankadega taas laenuteemadel rääkima. Loodame, et tegevjuht Meelis Milder rääkis tõtt, kui ütles, et raha väljavool on peatunud, sest vastasel korral oleks olukord veelgi kurvem.

Praegust seisu vaadates, kus raha kaasamine on vähetõenäoline, siis kindlasti tekib Baltikal lühiajalisi raskusi. Pikemas perspektiivis see võib kasvuhoogu ja tulude kasvu pidurdada, kuid hakkamasaamises ma ei kahtle.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing