Helsingi börsi tänane tegija oli alkoholisõltuvuse ravim 

Jussi Hieta aka Somm Tallinnast 15. juuni 2011, 17:29

Ravimitearendaja Biotie Therapies teatas, et alkoholisõltuvuse ravimi Nalmefeeni kolmanda faasi uuringud on edukalt lõpetatud ning Taani partner Lundbeck taotleb müügiluba selle aasta jooksul.

Peale uudist hüppas Biotie aktsia üle 20% üles, kuigi hetkel on tõus pidurdunud 6% kanti. Soovitaksin vähemalt hakata Biotie aktsiad jälgima, sest aktsial on lähiaastatel võimalus mitmekordistuda. Biotielil on 9 erinevat ravimit erinevates arengufaasides ning ettevõte ise ei tegele mitte ravimite müügi vaid arendamisega.

Infotehnoloogiafirma Ixonos teatas litsentsilepingust Qualcommiga. Qualcommi tarkvara abil suudab Ixonos kiiremini arendada tooteid Google Android platvormile, tulevikus ka teistele avatud koodi platvormidele nagu näiteks Meego. Aktsia reageeris tõusuga.

Hulgi- ja jaekaubanduskontserni Kesko müük kasvas maikuus kümnendiku võrra.

Investeerimispank FIM langetas ehitusfirma SRV soovitust tasemele ”hoia” varasemalt ”lisa” tasemelt. Soovituse muutmist põhjendas FIM elamuehituse taandumisega. Hinnasiht SRV-le on 6,5 eurot.

Swedbank andis Nokiale ostusoovituse ning Handelsbanken langetas Nordea hinnasihi 88 Rootsi kroonini varasemalt 90 kroonilt.

Hetkel on OMX Helsinki 1,54%´i languses.

Suurimad tõusjad ja langejad hetkel:

Tõusjad: Biotie Therapies +6.35%, Ixonos +2.97%, Revenio Group +1.92%, Nordic Aluminium +1.38%, Keskisuomalainen +0.06%

Langejad: Kesla A -3.29%, Digia -3.73%, Nokia -3.76%, Stockmann B -4.03%, Elcoteq -7.23%

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. June 2011, 17:29
Otsi:

Ava täpsem otsing