Raivo Sormunen • 23. september 2011 kell 7:42

"EKP peab jätkama riikide rahastamist"

IMFi juht Christine Lagarde sõnul peab Euroopa Keskpank jätkama eurotsooni pankade ja riikide usaldusväärset ja pidevat rahastamist sel ajal kui regiooni parlamendid viivad ellu meetmeid võlakriisi vastu võitlemiseks.

„EKP mängib ja võib mängida ja ma loodan, et ka jätkab siin kriitilise rolli mängimist,“ ütles Lagarde Bloombergi televisioonis, lisades et investorid peaks andma abi vajavatele riikidele muutusteks aega.

Rahvusvaheline Valuutafond alandas sel aastal maailmamajanduse prognoosi ja ennustas tõsiseid tagasilööke, kui Euroopa ei suuda võlakriisi kontrolli alla saada.

Euroopa Keskpank hakkas eelmisel kuul ostma Itaalia ja Hispaania valitsuse võlakirju, et hoida üles galopeerivaid intressimäärasid kontrolli alla.IMFi peaökonomist Olivier Blanchard kinnitas sel nädalal, et on äärmiselt tähtis, et Itaalia laenude refinantseerimise määrad püsiksid madalal. Vastasel juhul riigi võlakoorma tase muutub jätkusuutmatuks.

„Me oleme koos (Euroopa Keskpangaga) asja sees ja me peame selle ühiselt lahendama. Kollektiivse juhtimise ja otsustamise korral on olukorra paranemiseks tee olemas,“ märkis Lagarde.

 

Hetkel kuum