Rainer Saad • 21 jaanuar 2013

Jaapani võlapomm lõhkeb 2 aastaga

Jaapani keskpanga otsus 2protsendilisest inflatsioonieesmärgist tähendab riskifondi juhi Kyle Bassi arvates Jaapani hiiglasliku võlapommi lõhkemist kahe aastaga, kirjutas CNBC.

Bass, riskifondi Hayman Capital Managementi asutaja, ütles, et Jaapan oleks oma võla raskuse all tulevatel aastatel kokku varisenud, kuid keskpanga kaheprotsendine inflatsioonieesmärk kiirendab seda protsessi kahe aastani.

„Kuna Jaapani võlg on 24 korda suurem valitsuse maksutuludest, siis maksejõuetusalasse sõudmise vältimiseks ei suuda nad minu arvates midagi teha,“ ütles ta.  

Viimased 20 aastat on Bassi sõnul Jaapani poliitikud, ärimehed ja investorid uskunud, et Jaapani võlakirjad on ohutud, jätkub deflatsioon ning jeen ainult tugevneb. Kuid 2protsendine inflatsioonieesmärk muudab kiiresti neid ootusi ning jeen kukub kokku ja Jaapan kaotab kontrolli oma intressimäärade üle.

„Kõik komponendid selles võrrandis on paigas, et lõhkeda järsku ja korraga,“ ütles Bass, kes soovitas jeeni-investoritel enda kaitseks osta lääne varasid.  

Hetkel kuum