Tourestil eksponente 24 riigist

Indrek Kald 13. veebruar 2014, 17:59

Homme Eesti Näituste messikeskuses algaval Baltimaade suurimal turismimessil Tourest osaleb ligi 500 eksponenti 24 riigist.

Touresti korraldava turismifirmade liidu peasekretäri Kristen Lahteini sõnul on mess suunatud nii sise- kui välisturismi edendamiseks. "Kõige kaugemalt on tänavu eesti turisti püüdma tuldud Jaapanist, Austraaliast ja Lõuna-Aafrikast, lähinaabritest on Venemaa huvi suur ning Läti on esindatud lausa maakondade kaupa," sõnas ta.

Eksootilistest sihtkohtadest on messil esmakordselt esindatud Atlandi ookeani saared Assoorid ning India ookeanis asuvad Seišellid.

"2/3 eestimaalastest reisib puhkusepakette kasutades ning Tourestil panevad tuhanded pered oma käesoleva suve puhkuseplaanid ja kaugemad reisid paika, kuna praegu kehtivad veel varajase tellija soodustused ja hinnagarantiid," märkis Lahtein.

Reedest pühapäevai toimuv Tourest hõlmab kolme näitusehalli – peahalli, "Puhka Eestis" halli ning laste- ja laadahalli. Lisaruumi on võetud ka väljast, kus on esindatud valdavalt transpordifirmad.

23. aastat järjest toimuv Tourest on Baltimaade suurim turismimess ja Eestis üks kõige külastatavam mess – mullu toimunud Touresti külastas kolme päeva jooksul kokku rekordilised 36 316 inimest.

Messi avamisel homme keskpäeval kuulutab majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts välja parima turismiedendaja ja parima turismiobjekti 2013. Turismiobjekti kategoorias kandideerivad Mooste mõisakompleks ja Kiviõli seiklusturismi keskus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. February 2014, 18:00
Otsi:

Ava täpsem otsing