Ekspert hoiatab USA inflatsiooni eest

Fredy-Edwin Esse, California 14. veebruar 2014, 21:42

Ökonomist David Rosenberg on arvamusel, et hinnad Ühendriikides tõusevad tänavu kiiremini kui paljud eeldavad. Tegu on kannapöördega eksperdi jaoks, kes hiljuti täpselt prognoosis alanevat inflatsiooni.

"See deflatsiooni lugu, mis paistab kõigil praegu peamine asi olevat, on tegelikult eilane uudis," kommenteeris intervjuus Bloombergile Gluskin Sheff & Associatesi ökonomist Rosenberg.

Tema sõnul on Föderaalreserv läbi kasvu kiirendamise pingutuste läbi viimas "kõigi reflatsioonipoliitikate ema". "Ma pakun, et Fed saab lõpuks selle, mida otsib. Ja siis veel natukene otsa."

Selline nägemus on aga vastuolus peavooluga. Uus Fedi esinaine Janet Yellen on öelnud, et inflatsioon püsib allpool keskpanga 2% eesmärki ja lähiajal üles ei liigu. Bloombergi jaanuaris küsitletud ökonomistid ootavad sel aastal inflatsiooniks 1,3% ning järgmisel 1,8%.

Rosenberg prognoosib kinnisvaraturu ja tööturu paranemisest tulenevat palkade ja üürihindade tõusu, millele lisandub kergem ligipääs krediidile ja Fedi majandusstiimulid.

"On muret tekitav, et isegi kui sa oled majanduse suhtes pessimist või optimist, siis üks universaalne tõdemus kõigi hulgas on praegu see, et mingit inflatsiooni ei ole," ütles Rosenberg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. February 2014, 21:42
Otsi:

Ava täpsem otsing