1Partner: büroode üürnike valikuvõimalus suureneb

Indrek Kald 18. märts 2014, 11:32

Büroopindade trend näitab, et pakkumist pigem lisandub, samas on üürnikud ettevaatlikud – nii suurenevad üürnike valikuvõimalused, ütles 1Partner Kommertskinnisvara juhtiv Tanel Tarum.

Tallinna büroode turul on alustatud mitme uue büroohoone arendamisega. "Aastatel 2013-15 lisandus ja lisandub Tallinna kokku üle 70 000 ruutmeetri väljaüüritavat büroopinda, mis on igati tähelepanuväärne näitaja," sõnas Tarum.

"Pakkumine suureneb, kuid nõudlusega ei ole lood sedavõrd head," lisas ta pressiteates.

Eesti suurimate kaubanduspartnerite ehk Rootsi, Soome, Venemaa majanduskasvud on nulli lähedal või sootuks miinuses. See avaldab Tarumi kinnitusel survet majanduskasvu vähenemiseks ka Eestis.

Ebastabiilsust tekitab potentsiaal Vene-Ukraina sõja puhkemiseks ja ettevõtjate teadmatus sellega seonduvate edasiste arengute – näiteks majandussanktsioonide osas. Teadmatus suurendab oluliselt ettevõtjate valmidust teha pikaajalisi investeeringuid, kinnitas Tarum.

"Mõni aeg tagasi hoidsime hinge kinni lugedes halbu majandusuudiseid Lõuna-Euroopa riikide kohta. Nüüd aga on üleöö võimalikud aina uued üliteravad majanduslikud ja poliitilised konfliktid. Paremaid ja selgema perspektiiviga aegu ootama jäävad investeeringud kärbivad nii Eesti majanduskasvu kui vajadust büroopindade järele," sõnas ta.

"Ebakindluse tulemus on lihtne ja loogiline – kui pakkumine suureneb ja nõudlus on äraootaval seisukohal, siis vakantsused suurenevad. See annab tänastele büroopindade otsijatele parema võimaluse ja parema positsiooni üüripinna otsimiseks ja hiljem tingimuste üle kauplemiseks," lisas Tarum.

Tallinna Kesklinna büroode üürihinnad on kaasaegsetes uutes hoonetes valdavalt 12-14 eurot ruutmeeter, vanemates hoonetes 10-13 eurot. Kesklinna läheduses olevate uute büroohoonete hinnatase on 10-13 €/m². Vanemates, kuid hea kvaliteediga hoonetes on äärelinna büroode üürihind 6-10 €/m². Büroode vakantsus Tallinnas on keskmiselt 5-8%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    18. March 2014, 11:32
    Otsi:

    Ava täpsem otsing