MTA: intensiivistame ehituse kontrolli veelgi

Marta Jaakson 19. märts 2014, 15:11

Maksu- ja tolliameti kontrolliosakonna juhataja asetäitja Kaido Lemendik rõõmustas, et ameti kontrollitegevus on ehituses mõju avaldanud ning ümbrikupalkade maksmine väheneb.

"Kui ehitushinnad kasvavad seetõttu, et ehitussektoris väheneb ümbrikupalga maksmine ja käibe varjamine, siis teeb see ainult rõõmu, et maksu- ja tolliameti tegevus on siin mõju avaldanud. Odavate hindade saavutamine maksupettuste abil moonutab turgu ja kahjustab konkurentsi," kommenteeris ta.

Lemendik lisas, et suurimat maksukahju tekitavad valdkonnad, nagu ka ehitusvaldkond, on jätkuvalt maksuhalduri kõrgendatud tähelepanu all.

Sel suvel jõustuma planeeritud töötamise registreerimine peaks Lemendiku sõnul ümbrikupalga mahtu veelgi vähendama ning sellega seonduvalt on amet planeerinud ka oma kontrollitegevust intensiivistada.

Möödunud aastal määras maksu- ja tolliamet ehituse valdkonnas ettevõtetele täiendavalt tasumisele 8,1 miljonit euro ulatuses makse, mida on 93% enam kui 2012. aastal. Määratud maksudest on praeguseks laekunud 4,5 miljonit eurot ehk 56%.

Kokku viidi 2013. aastal ehitusvaldkonnas läbi 1976 kontrolli, mida on 45% rohkem kui sellele eelneval aastal. Ehitusobjektide vaatlusi viidi läbi 420, mille käigus küsitleti kokku 4743 töötajat.

Täna kirjutas Ärileht, et kinnisvaraanalüütiku Tõnu Toompargi hinnangul surub ehitushinda tõusvas suunas maksuametnikud, kes ehitusplatsilt makse mittemaksvaid töölisi haarangutes püüavad.

Eelmisel aastal tõusis ehitushinnaindeks viimase viie aasta kiiremas tempos (5,2%) ja enim andis sellesse panuse töökäte kallinemine.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    19. March 2014, 15:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing