USA töötuhüvitiste taotlused masueelsel tasemel

Fredy-Edwin Esse, California 10. aprill 2014, 21:03

Ühendriikide tööturule tuli hea uudis, et viimati taotlesid inimesed nii vähe töötuhüvitisi aastal 2007 ehk enne finantskriisi algust.

5. aprilliga lõppenud nädalal kahanes taotlejate arv 32 000 inimese võrra 300 000ni, vahendab Bloomberg. Viimati oli see number niivõrd väike 2007. aasta maikuus ehk ligi 7 aastat tagasi.

See on märk sellest, et tööandjad ei vallanda enam inimesi nii palju ning loodavad, et pärast ilmastikutingimustega seotud raskusi aasta alguses hakkavad inimesed taas ostudele raha kulutama. See peaks kaasa aitama ka uute inimeste palkamisele.

Rohkem töökohti ja kasvav palk aitas tõsta USA jaoks kriitilise tähtsusega tarbijakindlustunnet, mis moodustav suurima osa maailma suurimast majandusest.

"Ma olen tööturu suhtes päris optimistlik," kommenteeris Jefferies rahaturgude ökonomist Thomas Simons, kelle töötuhüvitiste 310 000 taotleja prognoos läinud nädalaks oli Bloombergi küsitluse madalaim. "Nõrkus tööjõuturul peaks end ammendama hakkama ja see peaks aitama ka palkadel tõusta."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. April 2014, 21:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing