Indrek Kald • 16. aprill 2014 kell 8:16

Narva turvafirma võitis Leedus suure hanke

Narva turvaettevõte Rapid Security võitis Leedu ühe juhtiva soojaettevõtte Vilniaus Energija objektide turvalahenduse hanke.

Leedu turvafirma Mano Sauga korraldatud hanke esimene etapp hõlmab viite objekti, kuhu paigaldatakse kokku ligi sajast videovalvekaamerast koosnev valvesüsteem. Järgmises etapis võib lisanduda veel paarkümmend objekti, mille vahetut valvet hakkab teostama Mano Sauga.

"Nagu Eestis, nii ka Leedus on turvaturg inimtööjõu ulatuslikult kasutamiselt üle minemas tarkadele lahendustele," ütles Rapid Security juht Vallo Põldma pressiteates.

"Meie pakutud videovalvelahendus võimaldab Vilniaus Energija objektidel vähendada turvatöötajate arvu kahe kolmandiku võrra ja edaspidi kindlasti veelgi rohkem," lisas ta.

Põldma sõnul oli Rapid Securityl seni Leedus kümmekond ehitusvaldkonna klienti ning koostöö Vilniaus Energija ja Mano Saugaga on hea platvorm klientuuri laiendamiseks.

Rapid Security juhtimiskeskus asub Narvas ning selle valves on objekte kõikjal Eestis. Turvafirma kuulub Rootsi ettevõtjale Mats Gabrielssonile, kes Eestis on seotud Narva jõe kaldale uue meelelahutuskeskuse rajamisega, samuti Tallinna hipodroomiga.

Hetkel kuum