Prokurör: kahtlusaluseid 11

Piret Reiljan 16. aprill 2014, 17:16

Esmaspäeval sai koos eestikeelse allilma arvatava liidri Assar Paulusega kriminaalasjas kahtlustuse kokku 11 inimest, vahi alla võeti neist seitse, ütles Äripäevale riigiprokurör Kati Reitsak.

Vahistatutest viie inimese suhtes andis loa vahistamiseks Harju maakohus ja kahe suhtes Tartu maakohus. „Ei saa välistada, et kahtlustatavaid tuleb juurde, aga seda näitavad edasised toimingud,“ sõnas Reitsak. Kahtlustuse saanute seas on tema sõnul nii neid, kes on varem karistamata, kui ka neid, kel on kehtivaid kriminaalkaristusi. Rohkem prokurör kahtlusaluste kohta infot anda ei saanud.

Kriminaalasja kohta sõnas Reitsak, et mingit konkreetset seika, mis oleks vahistamise põhjustanud, ei olnud. Vahistamine toimus kriminaalmenetluse raames, mis on juba mõnda aega kestnud. Ajamääratlust - mõnda aega, Reitsak ei täpsustanud.

Kuritegeliku ühenduse, mille juhtimises sai kahtlustuse Assar Paulus, konkreetseid kuritegusid prokurör ei nimetanud. Reitsak nentis, et kuritegude nimetamine tähendaks juba kahtlustusega süvitsi minemist. „Ma ei saa veel kommenteerida kuriteoliike, millele kahtlustuse kohaselt kuritegeliku ühenduse tegevus suunatud oli,“ sõnas ta.

Prokurör ütles veel nii palju, et kriminaalasi pole seotud riigiprokuratuuri teisipäevase teatega suure koguse hašiši avastamisest. Samuti oli prokurörile võõras ettevõte OÜ Skylux, mille tegevust seoses ulatusliku maksupettusega juba pikemat aega uuritakse ning millega Äripäeva allikate sõnul võis olla seotud ka Paulus.

Pauluse vahistamisega päädinud kriminaaluurimine on Reitsaku sõnul olnud Eesti-keskne ja koostööd on siin teinud nii keskkriminaalpolitsei, prefektuurid, erinevad prokuratuuri üksused, maksu- ja tolliamet kui ka kaitsepolitseiamet. Kas kriminaalasi on seotud maksupettusega, Reitsak ei täpsustanud, öeldes, et maksu- ja tolliameti menetlusabi ei pruugi tähendada seotust kindla kuriteoga.

„Kriminaalmenetlus on algusjärgus ja mida vähem infot välja läheb, seda parem,“ võttis Reitsak teema kokku.

Kahtlustatavad on tingimuslikult võetud eeluurimisel vahi alla kuueks kuuks, kuid iga kahe kuu tagant vaadatakse vahistamise alused üle. Lisaks on vahistatutel õigus esitada ringkonnakohtule määruskaebus ja ringkonnakohtul on õigus vahistamine tühistada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. April 2014, 15:31
Otsi:

Ava täpsem otsing