Kaks kolmandikku ettevõtetest on võtnud laenu

22. aprill 2014, 15:09

KredExi poolt tellitud ettevõtjate teadlikkuse ja rahulolu uuringust selgus, et 64% ettevõtetest on kasutanud tegevuse rahastamiseks laenu, eksportivatest ettevõtetest on laenu kasutanud 72%.

KredExi ettevõtlusdivisjoni juht Lehar Kütti sõnul on ettevõtjad ebakindla majanduskeskkonna tõttu investeerimisotsuste tegemisel jätkuvalt konservatiivsed. „Suuremad investeerimisotsused on pandud ootele ning väiksemaid investeeringuid üritatakse teha omavahenditest kaasates võimalikult vähe laenukapitali," ütles Kütt.

84% uuringus osalenud ettevõtjatest olid teadlikud KredExi toetavast tegevusest. „Aitame pankadel rahastada ettevõtteid, millel puuduvad piisavad tagatised, tegutsemisajalugu või omafinantseering. Eelmisel aastal käendasime 484 ettevõtte finantskohustusi 53 miljoni euroga, mille abil kaasasid ettevõtted pankadest täiendavat finantseerimist 101 miljoni euro ulatuses,“ selgitas Kütt.

Uuringust selgus, et ettevõtetel on KredExi teenustest kõige suurem huvi laenukäenduse, allutatud laenu, ekspordilaenu ja tehnoloogialaenu vastu. Uuringus osales 485 ettevõtet. Uuringu viis KredExi tellimusel  läbi Faktum & Ariko AS.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. April 2014, 15:09
Otsi:

Ava täpsem otsing