Tööstus. 15 ideed, kuidas paremini toota

04. juuli 2014, 00:00

Tööstusfirma mahtu aitavad kasvatada investeeringud – nii tootmisse, seadmetesse kui ka oma töötajatesse ja klientidega suhtlemisse.

Kasvada ihkavad tööstusfirmad tegelevad nii oma kui ka konkurentide töötajate ehk kundedega. Samuti panustavad nad uute ideede otsimisse, et enda toodetut kas kallimalt müüa või end konkurendist vajalikumaks muuta.

Just need märksõnad joonistuvad välja tööstusettevõtete kogemustest, millest Äripäev on sel kevadel kirjutanud. Tootevalikut parandada ning käivet kasvatada aitavad seejuures lisaks masinatesse-töökorraldusse tehtud investeeringutele panused oma töötajaisse.

Ajalukku läheb tänavune kevad aga projekti Disainibuldooser lõppemisega. Selles kaheaastases programmis osales kolm tööstusfirmat, mis  otsisid disaineri abiga kasvu. Padja-tekitootja ­Wendre avastas sealt idee luua allhanke asemel oma kaubamärk ja sõnum Tark Magamine.

Alles esimesi samme tegev alpakavillast kaupu tootev ­Decoreter pani turgudel läbilöömiseks kokku oma plaani. Käivet peaks aitama kasvatada kaupadega kaasnevate emotsioonide müümine, mitte kauba enda müümine.

Kogusime kokku esimesel poolaastal Äripäeva rubriikides ja tööstuseteemalises ajakirjas ilmunud soovitused. Need nipid on aidanud rohkem ja paremini toota ning toodetu edukamalt maha müüa.

 • Tööstustoodang kasvuteel

Tööstusettevõtted tootsid mais 2% rohkem kui mullu samal ajal. Toodang suurenes nii töötlevas tööstuses kui ka mäetööstuses ja energeetikas.

Jaanuarist alates püsis töötlev tööstus eelmise aasta sama ajaga võrreldes stabiilses 1–6% kasvus, teatas statistikaamet. Toodang ületas eelmise aasta maikuu taseme pooltes tööstusharudes.

Enim mõjutas toodangu mahu suurenemist toidu­ainete, puidu ja kütteõlide tootmise kasv. Toodang vähenes elektroonika- ja metalltoodete ning elektriseadmete tootmises. Välisturule müüdi mais 69% kogu töötleva tööstuse toodangust, mida on mullusest 8% vähem. Ekspordi languse peapõhjus oli veerandi võrra vähenenud elektroonikatoodete müük.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  03. July 2014, 20:27
  Otsi:

  Ava täpsem otsing