Välismaine raha voolab Tai aktsiatesse

Mait Kraun 09. juuli 2014, 14:56

Tai aktsiad tegid nelja aasta pikima järjestikuse tõusu. Rahvusvahelised investorid suunasid oma raha Tai turgudele spekuleerides asjaolule, et riigi majandus teeb kiire taastumise.

Tai suurim aktsiaindeks SET lisas 0,1 protsenti, sulgus 1507,92 punkti peal ning tõusis sellega juba kümnendat päeva järjest. See on pikim tõus alates 2010. aastast. Tai rahaühik baht tõusis dollariga võrreldes 0,5 protsenti.

Sellel kuul on välismaised fondid investeerinud Tai aktsiatesse 843 miljonit dollarit. Investorid loodavad, et valitsuse suurenenud kulutamine elustab ka riigi majandust.

„Kiire kannapööre Tai majanduses meelitab välismaiste fondide kapitali,“ ütles Bloombergile investeerimisfirma Thai Asset Management investeeringute juht Veera Vutthikongsirigool. „Tarbijate ja ettevõtjate usalduse paranemine on majanduskasvu taastumise võti.“

Kagu-Aasia suuruselt teisele majandusele ennustatakse selle aasta teises pooles 4protsendilist kasvu. Eelmise aasta esimeses kvartalis oli nende majandus veel 0,6protsendilises languses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. July 2014, 14:57
Otsi:

Ava täpsem otsing