Barlcaysi prognoos annab pulliturule hoiatuse

Rainer Saad 18. august 2014, 14:17

Briti panga Barclays analüütikud näevad USA aktsiaindeksile S&P 500 sel aastal ainult 1 protsent tõusu ning see tekitab küsimuse, kas pulliturg ehk aktsiate tõusutrend on otsa saamas.

Barclaysi USA aktsiate strateeg Jonathan Glionna sõnul on välisturgude nõudlus liiga väike ning see ei aita S&P 500 indeksis olevaid ettevõtteid. Tema hinnangul võib indeks sel aastal tõusta veel umbes 1 protsendi. Ka investeerimisfirma Leuthold investeeringute juht Doug Ramsey arvates on S&P 500 indeksis olevate ettevõtete kasumi kasv aeglustumas.

Samas ei Ramsey ega Glionna näe praegust peaaegu viis aastat kestnud pulliturgu lõppemas. „Vähendage ootuseid järgnevateks aastateks,” ütles Ramsey, kes haldab 1,7 miljardit dollarit. „On ohtlik eeldada, et meil saab olema keskmisest kõrgem kasumite kasv praegustelt tasemetelt.”

Eelmisel nädalal tõusis S&P 500 1,2 protsenti 1955,06 punktini. 24. juuli rekordkõrgest 1987,98 punktist on aktsiaindeks langenud 1,7 protsenti.

Ramsey sõnul peaksid investorid valmistuma selleks, et kasumite kasvul saab olema väiksem mõju aktsiahindadele.

Suurenenud on ka investorite valmisolek aktsiaturgude languseks. Umbes 27 protsenti investoritest on ostnud erinevaid tuletisväärtpabereid, mis maandaksid riske aktsiahindade languse puhul.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    18. August 2014, 14:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing