Rainer Saad • 18. august 2014 kell 11:17

Barlcaysi prognoos annab pulliturule hoiatuse

Briti panga Barclays analüütikud näevad USA aktsiaindeksile S&P 500 sel aastal ainult 1 protsent tõusu ning see tekitab küsimuse, kas pulliturg ehk aktsiate tõusutrend on otsa saamas.

Barclaysi USA aktsiate strateeg Jonathan Glionna sõnul on välisturgude nõudlus liiga väike ning see ei aita S&P 500 indeksis olevaid ettevõtteid. Tema hinnangul võib indeks sel aastal tõusta veel umbes 1 protsendi. Ka investeerimisfirma Leuthold investeeringute juht Doug Ramsey arvates on S&P 500 indeksis olevate ettevõtete kasumi kasv aeglustumas.

Samas ei Ramsey ega Glionna näe praegust peaaegu viis aastat kestnud pulliturgu lõppemas. „Vähendage ootuseid järgnevateks aastateks,” ütles Ramsey, kes haldab 1,7 miljardit dollarit. „On ohtlik eeldada, et meil saab olema keskmisest kõrgem kasumite kasv praegustelt tasemetelt.”

Eelmisel nädalal tõusis S&P 500 1,2 protsenti 1955,06 punktini. 24. juuli rekordkõrgest 1987,98 punktist on aktsiaindeks langenud 1,7 protsenti.

Ramsey sõnul peaksid investorid valmistuma selleks, et kasumite kasvul saab olema väiksem mõju aktsiahindadele.

Suurenenud on ka investorite valmisolek aktsiaturgude languseks. Umbes 27 protsenti investoritest on ostnud erinevaid tuletisväärtpabereid, mis maandaksid riske aktsiahindade languse puhul.

 

Hetkel kuum