Äripäev • 17. juuli 2017 kell 9:30

Putin: Ukraina kriis kestab, kuni katkeb ukrainlaste kannatus

Venemaa president Vladimir Putin  Foto: Scanpix/Reuters

Venemaa president Vladimir Putin ütles, et soovib taastada koostöö Ukrainaga ja lisas, et „veel pole kõik kadunud“, vahendas uudisteagentuur TASS.

Ukraina kriis kestab senikaua, kuni katkeb ukrainlaste kannatus, rääkis Putin eelmisel nädalal, kohtudes Ukraina piiri ääres asuva, Venemaa ühe suurema rauamaagitootja Lebedinski kaevandus- ja töötlemistehase töölistega.

Putin nimetas retooriliseks ühe metallurgi küsimust, kui kaua veel kestab Ukraina kriis. „Meie oleme kannatlik rahvas,“ ütles Putin ja lisas, et see käib nii venelaste kui ka ukrainlaste kohta, kes on mitmes mõttes sarnased. „Kaua see veel kestab? Ei tea. See sõltub inimestest, kes seal elavad, kui kaua nad seda veel kannatavad,“ vahendas TASS Putini juttu. „Ma väga loodan, et see kunagi lõpeb, kusjuures, andku Jumal, veretult, demokraatlike protsesside käigus,“ lisas ta.

Putin ütles, et loodab Moskva ja Kiievi vahel majandussuhete taastamist, tema sõnul on just Ukraina pool konfliktist rohkem kannatanud. Ta tõi näiteks, et Ukraina tööstusel pole kuskile müüa kopterite Mi mootoreid ning et Venemaa hakkas ukrainlaste asemel ise oma sõjalaevadele mootoreid valmistama. „Me tahaksime taastada täieliku koostöö, seal pole veel kõik kadunud,“ vahendas TASS Putinit.

Putin rääkis tehasetöölistele ka, et Ukraina kaubavahetuse maht on pärast kokkuleppeid Euroopa Liiduga langenud – nii Venemaa kui ELi suunal. „Pole enam efektiivselt töötavaid sektoreid, välja arvatud põllumajandus,“ maalis Putin tumeda pildi ning hoiatas, et ka põllumajandussektor võib pärast GMOde sisseviimist Ukrainas langusse pöörduda.

Hetkel kuum