Äripäev • 4 aprill 2018

Apollo Kino müüb miljoni euro eest pileteid

Apollo Kino Tartu Lõunakeskuses.  Foto: Raul Mee

Apollo Kino tegi veebruaris ja märtsis kõigi aegade piletimüügitulu rekordi, ületades mõlemal kuul miljoni euro piiri.

Ettevõtte kinosid üle Eesti külastas veebruaris rekordiline arv inimesi ehk ligi 170 000. Apollo Kino tegevjuhi Rauno Stüffi kinnitusel on ettevõtte käes täpselt pool kogu Eesti kinoturust.

Eelmisel aastal käis Eesti kinodes aasta varasemaga võrreldes pea 7% rohkem inimesi. Stüffi sõnul on see arenenud turu kohta väga korralik tulemus, eriti seepärast, et Eestis nagunii külastatakse juba kinosid elaniku kohta pea kaks korda rohkem kui Lätis ja Leedus ning poole võrra rohkem kui Soomes ja Rootsis. Kinoturu kiiret kasvu on tema sõnul vedanud näiteks paljude uute kinode avamine: Viljandis, Tartus, Kuressaares jne.

Järgmine Apollo kinosaal avatakse suvel Tallinnas Kristiines O’Learyse meelelahutuskeskuses, seejärel 2019. aasta esimeses pooles Ülemiste keskuses. Stüffi sõnul maksab ühe uue kino avamine umbes paar miljonit eurot. „Investeeringuid teeme pikka perspektiivi silmas pidades ja seetõttu ei oota ka tasuvust ebareaalselt lühikese aja jooksul,“ ütles ta.

Kinode avamine just kaubanduskeskustes on Stüffi hinnangul põhjendatud – eestlaste vaba aja veetmise viis on muutunud. „Enam ei minda pelgalt kinno, mis asub eraldi hoones, kinos käimine ühendatakse muude tegevustega, restoranis söömisega, ostlemisega,“ selgitas ta. Apollo kinodesse ootab Stüff tänavu veidi alla 2 miljoni külastaja, Eesti kinoturule tervikuna veidi alla 4 miljoni.

2014. aastal esimese kino avanud Apollo Kino on praeguseks kuue kinokeskuse ja 27 saaliga Eesti suurim kinooperaator. Ettevõte tegutseb Tartus, Pärnu, Narvas, Saaremaal ning Tallinnas Solarise ja Mustamäe keskuses.

Kinoskäijate eelistused

Tallinnas väljaspool olevates kinodes on Eesti filmid populaarsemad kui Tallinnas. Narvas on suurem osakaal venekeelsetel filmidel. Animatsioonid on populaarsed üle Eesti olenemata piirkonnast.Veebruari tippfilmid olid "Klassikokkutulek 2" (97 662 vaatajat kõigis Eesti kinodes), "Viiskümmend vabastatud varjundit" (60 387 vaatajat), "Pilvede All. Neljas õde" (66 434 vaatajat), “Coco" (45 780 vaatajat). Aasta suuremateks hittideks kujunevad ilmselt „Klassikokkutuleku“ 2. osa, animafilm „Imelised 2“, ning uus Eesti lastefilm „Eia jõulud Tondikakul“.

Hetkel kuum