Laubrel järsk meelemuutus maksude mõju osas ürituste korraldamisel

Raimo Ülavere 07. märts 2001, 10:43

Eelmisel aastal said suurte meelelahutusürituste korraldajad esimest korda õiguse pileteid müüa nullprotsendilise käibemaksuga, samas ei kajastunud see maksusoodustus pileti hinnas.

Eesti ühe suurima kontserdikorraldaja Baltic Music Promotionsi Lauri Laubre ütles eelmise aasta juunis, et nullprotsendiline käibemaks ei mõjuta pileti hinda, vaid pigem meelelahutusürituste arvu. ?Korraldajad vaatavad, kui palju raha on turule jäänud ja kui palju saaks veel üritusi teha,? lisas ta.

Laubre sõnul ei tähenda odav pilet veel rahvarohket kontserti. ?Igal artistil on olemas oma sihtgrupp, odav pilet pigem devalveerib artisti,? märkis ta.

Kolmveerand aastat hiljem on muusikaärimees Laubre hinnangud maksude mõjule ürituste korraldamisel muutunud. Eestlased hakkavad popmuusika megastaaride vaatamiseks sõitma Riiga ning riigil jäävad saamata kümned miljonid maksukroonid, hoiatavad Eesti muusikaärimehed, lubades oma tegevuse kontserdipiletite maksustamise korral üle viia Läti pealinna, kirjutab tänane Postimees.

Laubre ütles Postimehele, et külastajad ei suuda viiendiku võrra kallimat piletit osta ning korraldajatel pole võimalusi maksta käibemaks kinni omast taskust.

Lähemate nädalate jooksul alustab Lauri Laubre oma sõnul läbirääkimiste külmutamist 2002. aasta hooajaks planeeritud artistidega ega jätka neid enne, kui käibemaksuseaduse eelnõu lõplik tekst on selgunud.

Pärast selle eile valitsuses heakskiidu saanud seaduseelnõu kavakohast jõustumist tuleva aasta alguses tuleks kontserdikorraldajatel piletihindadelt hakata maksma 18-protsendilist käibemaksu.

Eelmise aasta juunis ilmunud artiklit saad vaadata <#siit=http://www.aripaev.ee/1710/uud_uudidx_171001.html>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing