Pärnu PM: Ministri määrus lõpetas räimepüügi Liivi lahes

17. juuni 2004, 08:24

Eile ilmus Riigi Teataja Lisas keskkonnaminister Villu Reiljani määrus, mis keelab tänavuse aasta lõpuni kastmõrraga räimepüügi Liivi lahes.

Pärnumaa keskkonnateenistuse kalanduse peaspetsialist Mart Arula selgitas, et kuna määrus jõustub kolmandal päeval pärast ilmumist, algab püügikeeld laupäevast, kirjutab Pärnu Postimees.

Püügikeelu põhjuseks on rannakalureile Liivi lahel eraldatud 6807tonnise räimepüügilimiidi lõppemine, ehkki kala meres on ja paarsada püügiga tegelevat rannakalurit võiks selle poolest oma kutsetööd jätkata.

Arula rääkis, et ehkki kõik kalurid maksid kastmõrra püügiloa eest ühtmoodi 2000 krooni, tähendab kevadpüügihooaja ootamatu lõpp, et osal kalureist jääbki loodetud kalakogus välja püüdmata, teised aga rabasid sellevõrra rohkem.

Nii see tänavu kevadel paika pandi, et asi käib ?olümpiasüsteemis?, kus igaüks rabab, kuidas jõuab, kuni limiit püügi lõpetab. Sellise püügiviisi poolt aga olid Pärnumaa rannakalurid ise.

Pärnumaa rannakalurid, kes mullu püüdsid räime kõvasti üle 10 000 tonni, ei paista püügi ootamatu lõpu puhul eriti nukrutsevat.

Tänavu oli ette teada, et püüginumbrid jäävad peaaegu poole väiksemaks. Et külmad ilmad ei tekitanud räimeuputust, vaid kala tilkus ühtlaselt vähehaaval, ei kukkunud kala kokkuostuhind alla 1 krooni 60 sendi kilost.

Kui meenutada, et mulluse räimeuputuse ajal tuli kaluril kala loovutada ka 50 sendiga kilost, ei tähenda poole väiksem püüginumber kalurile sugugi mullusest väiksemat sissetulekut.

Väiksem kalakogus paneb kalatööstusi nuputama, mida edasi teha. Kajax Fishekspordi juhatuse esimees Oleg Omeltshenko ütles, et mõningane varu on neil kogutud, aga kala lõppemisel tuleb inimesed ilmselt puhkusele saata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing