Meelis Lao pääses vanglast

Annika Matson 17. oktoober 2006, 10:01

Täna hommikul otsustas kohus ärimees Lao
(40) vabadusse jätta, kuid talle seati tõkend elukohast lahkumise kohta, teatati
Harju Maakohtust.

Kohus leidis, et taotlus tõkendi vahistamine kohaldamiseks Lao suhtes ei ole põhjendatud ning rahuldamisele ei kuulu. Laole ei ole eeluurimisel pandud kohustust menetleja loata oma elukohast mitte lahkuda. Seega pole Laole kohaldatud tõkendit, mida ta oleks rikkunud.

Eelpooltoodust lähtudes määras kohus Laole elukohast lahkumise keelu, mis seisneb süüdistatava kohustuses mitte lahkuda oma elukohast ilma menetleja loata kauemaks kui üheks ööpäevaks.

Põhja ringkonnaprokurör Veera Kremez taotles kohtult Lao suhtes tõkendi vahistamine kohaldamist, kuna Lao ei ilmunud 10. oktoobril juba teist korda määratud kohtuistungile, olles väidetavalt haige, samas puudus tõend Lao hospitaliseerimise kohta.

16. oktoobril, kui kohus arutas Lao võimalikku vahistamist, teatas Lao, et haigestus Moskvas töölähetuses olles 9. oktoobril ja läks 10. oktoobril ise haiglasse. Lao kaitsja Elina Lukksepp esitas kohtule arstitõendi selle kohta, et Lao oli 10.-11. oktoobrini kohalikus haiglas.

Moskvast saadetud arstitõend ei vasta kohtu nõuetele, samuti ei näita saadetud haiguslugu, et Lao poleks saanud istungist osa võtta. Ka polnud ei Laol ega kaitsjal esitada ühtegi tõendit selle kohta, et Lao tõepoolest nendel kuupäevadel Moskvas viibis.

Laod süüdistatakse omavolis. Süüdistuse kohaselt tungis ta 2005. aasta sügisel omavoliliselt koos kaaslastega kiirtoitlustusasutuse McDonalds's Eesti AS ruumidesse Viru tänaval ning keelas töötajatel turvateenistuse abil toitlustuskohta sisenemise.

Järgmine istung Lao kriminaalasjas on planeeritud 11. detsembrile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. October 2006, 10:53
Otsi:

Ava täpsem otsing