Eile õhtul teatas AS Tallinna Vesi, et ei lepi Tallinna ringkonnakohtu 26. jaanuaril tehtud otsusega ning kaebab selle edasi riigikohtusse.
- Ülemiste veepuhastusjaam Foto: Andras Kralla
Tariifivaidluse lõpliku lahenduse leidmiseni kehtib õiguskaitse, mille Eesti kohtud määrasid konkurentsiameti ettekirjutuse suhtes tariifide langemiseks. Samuti on lõpliku lahenduse leidmiseni peatatud kahjunõude menetlemine, mille ettevõte esitas Tallinna halduskohtule konkurentsiameti vastu 2. mail 2014. aastal, vältimaks rahalise nõudeõiguse aegumist.
Vaidlus Tallinna Vee ja konkurentsiameti vahel kestab juba alates 2011. aasta maist, mil viimane keeldus rahuldamast Tallinna Vee esitatud vee- ja reovee hinnataotlusi. Sama aasta oktoobris tegi konkurentsiamet Tallinna Veele ettekirjutuse tariifide vähendamiseks.
Konkurentsiamet ei ole oma seisukohta muutnud hoolimata sellest, et Eesti kohtud on tunnistanud Tallinna Vee ja Tallinna linna vahel 2001. aastal sõlmitud teenuslepingu tariife puudutava osa halduslepinguks, selgitas ettevõte börsiteates. Tallinna Vesi on seisukohal, et halduslepingut peab riik haldusmenetluse seaduse alusel järgima kuni lepingu muutmise või kehtetuks tunnistamiseni.
Paralleelselt ning eraldi kohalikust kohtuvaidlusest on käimas rahvusvaheline vahekohtu menetlus. Rahvusvahelise vahekohtu viimased istungid toimusid 2016. aasta novembris.
Seotud lood
Leedu telekommunikatsiooniettevõte, UAB Consilium Optimum, mida tarbijad tunnevad Fastlinki kaubamärgina, käivitas 18. detsembrini kestva avaliku kolmeaastase võlakirjaemissiooni eesmärgiga kaasata 3 miljonit eurot, pakkudes investoritele 9% aastaintressi (ISIN code: LT0000411266, investment order cook code CSLSPO). Emissioon on tagatud ILTE 1,5 miljoni euro suuruse garantiiga.