Mait Kraun • 4. mai 2017 kell 16:15

Shelli kasum neljakordistus

Royal Dutch Shell  Foto: EPA

Inglise-Hollandi naftafirma Royal Dutch Shelli kasum kasvas esimeses kvartalis järsult, sest ettevõte on kulusid kärpinud ning nafta hinnad on tõusnud, vahendab MarketWatch.

Naftagigandi kasum tõusis esimeses kvartalis (eelmise aasta sama ajaga võrreldes) rohkem kui neli korda. Eelkõige aitas selle saavutada naftahindade ligi 60protsendiline tõus, efektiivsem tegutsemine ning kahjumlikest äridest loobumine.

Investorid reageerisid tulemustele positiivselt – Shelli aktsia tõusis täna Londoni börsi kauplemispäeva alguses üle 3protsendi.

Ettevõtte tulemused peegeldavad naftasektori üldise olukorra paranemist. Investorid loodavad, et energiasektori firmad on pärast suurt nafta hinnalangust taastumas.

Eelmisel nädalal teatas Exxon Mobil parimast kvartalist alates 2015. aastast. Chevron Corp, Prantsusmaa Total SA ja Briti BP Plc kasvatasid samuti esimeses kvartalis järsult oma kasumit. Norra Statoili kasum kahekordistus.

Shell teatas, et ettevõtte puhaskasum tõusis 3,4 miljardi dollarini, eelmise aasta samal ajal oli kasum vaid 814 miljonit dollarit.

Hetkel kuum