Rait Kondor • 30. juuli 2018 kell 15:29

Tyson Foods langetas tollitariifide tõttu kasumiprognoosi

Pakitud liha Hongkongis  Foto: Jerome Favre/EPA

USA lihatöötleja Tyson Foods teatas, et toob allapoole käesoleva majandusaasta kasumiprognoosi, kuna uued tollitariifid on suurendanud liha pakkumist USA-s, vahendab Reuters.

Hiina vastas USA poolt kehtestatud alumiiniumi ja terase importtollimaksule omalt poolt tollimaksuga USA-st imporditud sea- ja veiselihale. Peale seda, kui USA lihale panid tollitariifid peale ka Mehhiko ja Kanada, viis see sea- ja veiseliha üleliigsele pakkumisele USA turul, mis viis omakorda liha hinda allapoole.

See vähendas USA-s omakorda kanaliha tarbimist, mis sundis kanaliha tootjaid, nagu Tyson Foods, oma hindu vähendama, et konkurentsis püsida.

Tyson Foods prognoosib nüüd enda käesoleva aasta aktsiapõhiseks kasumiks 5,70 – 6,00 dollarit, võrreldes varasema 6,55 – 6,70 dollari vahemikuga. Analüütikute keskmine prognoos oli, et Tyson Foods teenib sel aastal 6,53 dollarit aktsiapõhist kasumit.

Tyson Foodsi aktsia on täna 6,3% langenud, kaubeldes 59,53 dollari peal. Aasta algusega võrreldes on aktsia 26,6% miinuses.

Hetkel kuum