Nafta kurvastab ja rõõmustab

Raivo Sormunen 18. aprill 2006, 00:00

Ülestõusmispühade tõttu olid eile Euroopas peamised turud suletud. Põhiline kauplemine toimus eile Aasias, Venemaal ja õhtutundidel juba ka USAs.

Arenenud Aasia turud tegid läbi mõõduka languse, kuna rekordtasemete juures flirtiv nafta hind pani muretsema maailma majanduskasvu jätkusuutlikkuse pärast. Langust vedasid suured ekspordifirmad eesotsas Toyota ja Samsung Electronicsiga.

Hiina ja India seevastu liikusid igati positiivselt. Esimesele andis tuge 10,2 protsendini küündinud esimese kvartali majanduskasvu number. India puhul võib välja tuua aga tarkvarafirma Infosys neljanda kvartali tulemused ja optimistliku 2006. aasta kasumiprognoosi.

Kui arenenud Aasia turgudel oli kallinev naftahind takistuseks, siis Vene aktsiaturule lahenduseks. Nafta- ja gaasifirmade aktsiate eestvedamisel oli seal mõõdukas tõus.

"Tõusvate naftahindade juures vaatavad investorid Vene nafta- ja gaasifirmasid uue pilguga. See on ka peamiseks turu tõusu põhjuseks," ütles uudiseagentuurile Bloomberg Troika Asset Managementi fondivalitseja Oleg Laritšev. Venemaa on maailma suuruselt teine naftatootja ja aktsiaturgu iseloomustavast RTS-indeksist annavad energiakompaniid rohkem kui poole.

Ka USA turul hoidis eile avanedes pidurit peal kallinev nafta. Lisaks tegi investoritele veidi peavalu prognoositust madalamaks jäänud New Yorgi föderaalpanga aprilli majandusindeks.

Selle takistusega suutis mõningal määral toime tulla Citigroup, mis tuli välja prognoositust paremate majandustulemustega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing